Znaleziono 0 artykułów
07.01.2023

Wszystko, co wiemy o drugim sezonie „Wednesday”

07.01.2023
(Fot. materiały prasowe)

Sukces serialu Tima Burtona przeszedł najśmielsze oczekiwania. Oglądalność „Wednesday” przewyższyła wyniki najnowszego sezonu „Stranger Things”. Nic więc dziwnego, że platforma zleciła prace nad kontynuacją przygód mrocznej detektywki. Kogo w niej zobaczymy, a kogo zabraknie?

Fabuła

W pierwszym sezonie Wednesday musiała rozwiązać zagadkę serii brutalnych morderstw, które wstrząsnęły Jerychem, budząc dawne demony i animozje. Jednocześnie musiała radzić sobie z wyzwaniami dorastania – od przyjaźni po pierwszą miłość. W drugiej odsłonie serii zapewne dowiemy się, kto wysłał Wednesday tajemniczą wiadomość, a być może również, kto tak naprawdę stoi za intrygami z pierwszego sezonu.

Obsada

Na początku maja 2024 roku wreszcie ujawniono, kto z oryginalnej obsady powróci w drugim sezonie. Jak można było się spodziewać – bez Jenny Ortegi nie ma „Wednesday”. Fani nie zawiodą się również, jeśli chodzi o powrót Enid, czyli Emmy Myers, jak i Tylera (w tej roli Hunter Doohan). Nie zabraknie również Catherine Zety-Jones jako Morticii czy Luisa Guzmána (Gomez Addams). Powrócą także Isaac Ordonez (Pugsley Addams), Moosa Mostafa (Eugene Otinger), Joy Sunday (Bianca Barclay) czy Luyanda Unati Lewis-Nyawo (zastępczyni szeryfa). W kontynuacji przygód córki Addamsów nie zobaczymy za to Percy'ego Hynes White'a, czyli serialowego Xaviera. 

W drugim sezonie „Wednesday” w obsadzie pojawią się także nowe twarze: Steve Buscemi (zagra Barry’ego Dorta), Billie Piper (jako Capri), Evie Templeton, Owen Painter czy Noah Taylor. Role gościnne zagrają Christopher Lloyd, Joanna Lumley (wcieli się w babcię Wednesday), Thandiwe Newton, Frances O'Connor, Haley Joel Osment, Heather Matarazzo oraz Joonas Suotamo.

Za kamerą ponownie stanie Tim Burton. Za scenariusz odpowiadają Alfred Gough i Miles Millar.

Zdjęcia do drugiego sezonu

W Irlandii ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu hitu Netflixa, co ogłoszono 7 maja 2024 roku ku uciesze fanek i fanów. Produkcja podzieliła się pierwszymi zdjęciami z planu. Platforma streamingowa udostępniła też filmik z Rączką (Victor Dorobantu), która rozwozi scenariusz nowego sezonu odtwórczyniom i odtwórcom poszczególnych ról. Rączka dostała nawet własny kanał na TikToku (Thing Tok), na który będzie ujawniać kulisy produkcji drugiego sezonu „Wednesday”.

Data premiery

Netflix nie spieszył się ze zlecenim drugiego sezonu serii, co zaniepokoiło fanów serii. Teraz będą mogli spać spokojnie, ale na powrót ulubionego serialu przyjdzie im jeszcze zaczekać. Kontynuacji przygód „Wednesday” należy spodziewać się najpewniej w 2025 roku.

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Wszystko, co wiemy o drugim sezonie „Wednesday”
Proszę czekać..
Zamknij