Znaleziono 0 artykułów
29.12.2021

Wszystko, co wiemy o filmie „Bilet do raju”

29.12.2021
Fot. materiały prasowe

„Bilet do raju”, jedna z najbardziej wyczekiwanych komedii romantycznych 2022 roku, trafi do kin już 30 września. Przedstawiamy szczegóły produkcji z Julią Roberts i Georgem Clooneyem.

Fabuła

Wren Butler (Billie Lourd) to świeżo upieczona absolwentka Uniwersytetu w Chicago. Z okazji ukończenia studiów razem ze swoją przyjaciółką Lily (Kaitlyn Dever), udaje się na Bali. Podczas wycieczki, Lily zakochuje się w jednym z mieszkańców wyspy. Gdy o planowanym ślubie pary dowiadują się rozwiedzeni rodzice dziewczyny (Julia Roberts i George Clooney), postanawiają udać się do Azji, by odwieść córkę od pomysłu, własny ślub sprzed 25 lat uważają za ogromny błąd.

(Fot. materiały prasowe)

W trakcie zaręczyn i wesela swojej przyjaciółki, również Wren odnajduje swoją miłość. Jej ukochany jest miejscowym lekarzem.

Produkcja i twórcy

Zdjęcia do filmu „Bilet do raju” powstają między innymi w położonym nad oceanem mieście Gold Coast w Australii oraz w Kalifornii. Film reżyseruje Ol Parker, znany jako twórca „Mamma Mia! Here We Go Again”. Jest także – obok Daniela Pipskiego – współautorem scenariusza. Na liście producentów znajdują się odtwórcy głównych ról: Julia Roberts i George Clooney.

Fot. materiały prasowe

Obsada

Julia Roberts i George Clooney, którzy prywatnie przyjaźnią się, przed „Biletem do raju” zagrali razem w „Ocean’s Eleven: Ryzykownej grze” (2001), „Niebezpiecznym umyśle” (2002), „Ocean's Twelve: Dogrywce” (2004), „Zakładniku z Wall Street” (2016).

Clooney w komedii romantycznej po raz ostatni pojawił się prawie 15 lat temu – u boku Renée Zellweger w „Miłosnych gierkach”, które sam wyreżyserował. Billie Lourd (serial „American Horror Story”, seria „Gwiezdne wojny”) to córka Carrie Fisher, czyli księżniczki Leii z „Gwiezdnych wojen”. Kaitlyn Dever dostała dwie nominacje do Złotego Globu za role w serialach „Dopesick” i „Niewiarygodne”. W filmie pojawi się także Angelo Montano w roli kelnera, Amanda O’Dempsey, Lucas Bravo, znany z roli Gabriela – szefa kuchni w „Emily w Paryżu”.

Fot. Fot. materiały prasowe

Fotosy

Pod koniec grudnia w sieci pojawiły się fotosy z planu zdjęciowego w australijskim Gold Coast. Clooney nosi na nich szare polo oraz czarne spodnie. Julia Roberts ubrana jest w szarą marynarkę i pasujące do niej garniturowe spodnie do kolan, a także czarne buty. Nosi okulary przeciwsłoneczne.

Fot. materiały prasowe

George Clooney chce, aby jego kariera zwolniła tempo:

W grudniu Clooney zdradził „The Guardian”, że po sześćdziesiątce nie pojawia się już tak często w filmach, ponieważ chce spędzać więcej czasu z żoną Amal oraz czteroletnimi bliźniakami Ellą i Aleksandrem. Powiedział, że nie znajduje już tak często, jak wcześniej, dobrych ról dla siebie. Aktor w 2021 roku nie pojawił się w żadnym filmie. W 2020 roku zagrał w trzech, w tym w „Niebie o północy” w swojej reżyserii.

Zwiastun i data premiery

 

„Bilet do raju” trafi do polskich kin już 30 września. 

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij