Znaleziono 0 artykułów
05.08.2020

Zwiastun serialu „Ratched”

05.08.2020
(Fot. Saeed Adyani/Netflix)

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowego serialu Ryana Murphy’ego „Ratched”. Premiera już 18 września tego roku na Netfliksie.

Prequel filmu „Lot nad kukułczym gniazdem” z 1975 roku w reżyserii Miloša Formana (opartego na książce Kena Keseya pod tym samym tytułem wydanej w roku 1962) opowie o przerażającej pielęgniarce Mildred Ratched (wtedy w tej roli wystąpiła Louise Fletcher). Historia będzie osadzona w 1947 roku w Kalifornii, kiedy młoda Mildred zostaje zatrudniona w eksperymentalnym szpitalu psychiatrycznym. Później obserwować będziemy, jak traci złudzenia, a w końcu staje się potworem, którego znamy z „Lotu”.

(Fot. Saeed Adyani/Netflix)

Netflix opublikował pierwszy zwiastun serialu. W prawie trzyminutowej zapowiedzi tytułowa bohaterka (Paulson) przechodzi metamorfozę. Pokazuje się w zjawiskowych stylizacjach, knując zemstę na innej pielęgniarce. W zwiastunie widać też pacjentów, poddawanych nieludzkim zabiegom i torturom. Napięciem trailer przypomina sceny z serialu „American Horror Story”. Wszystko utrzymane jest w typowej dla Murphy’ego hollywoodzkiej formule, pełnej cukierkowych kolorów i karykaturalnych postaci. 

Do udziału w serialu Murphy zaprosił plejadę gwiazd. Obok Sary Paulson w tytułowej roli, zobaczymy także Jona Jona Brionesa („Synowie Anarchii”), Charliego Carvera („Pozostawieni”), Judy Davis („Feud”), Harriet Harris, Cynthię Nixon („Seks w wielkim mieście”), Huntera Parrisha („Trawka”), Amandę Plummer „(Pulp Fiction”), Coreya Stolla („House of Cards”), Sharon Stone, Sophie Okonedo („Hotel Ruanda”) i Finna Wittrocka („Black Mirror: Bandersnatch”).

(Fot. Saeed Adyani/Netflix)

Za reżyserię odpowie duet Ryan Murphy i Ian Brennan („Glee”, „Hollywood”). Producentem wykonawczym został Michael Douglas, a debiutant Evan Romansky odpowiada za scenariusz. Serial zapowiadany jest na razie na dwa sezony składające się z 18 odcinków. Premiera 18 września tego roku na platformie Netfliksa.

Kamila Wojtkiewicz
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Zwiastun serialu „Ratched”
Proszę czekać..
Zamknij