Znaleziono 0 artykułów
20.09.2021

Nagrody Emmy 2021 rozdane!

Obsada serialu "Ted Lasso" (Fot. Getty Images)

Najwięcej statuetek zgarnął serial „The Crown”. Nagrodzono również twórców „Ted Lasso”, „Hacks” i „Mare z Easttown”. 19 września odbyła się 73. ceremonia rozdania nagród Emmy. Określana mianem „telewizyjnego Oscara”, honoruje osiągnięcia przemysłu małego ekranu. Zobacz, kto cieszył się wygraną. 

Wielkim zwycięzcą 73. edycji nagród Emmy został „The Crown”, zdobywając aż siedem statuetek. Odtwórcy głównych ról – Olivia Colman (królowa Elżbieta II) i Josh O’Connor (książę Karol) triumfowali w kategoriach najlepsza_y aktor_ka. Gillian Anderson (Margaret Thatcher) i Tobias Menzies (książę Filip) zgarnęli statuetki za najlepsze role drugoplanowe. Netflix, serwis streamingowy odpowiedzialny za produkcję serialu, po raz pierwszy zdobył główną nagrodę za serial dramatyczny. 

Za najlepszy serial komediowy uznano „Ted Lasso” produkcji Apple TV. W kategorii najlepszy miniserial, antologia lub film telewizyjny wygrał „Gambit królowej” Netfliksa.Aktorka Jean Smart została doceniona za najlepszą rolę kobiecą w serialu komediowym „Hacks” HBO Max, a najlepszym aktorem został Jason Sudeikis za kreację w „Ted Lasso”. Wśród nagrodzonych znalazła się również Kate Winslet doceniona za najlepszą rolę kobiecą w miniserialu „Mare z Easttown”

Michaela Coel (Fot. Getty Images)

Najlepszy serial dramatyczny

„The Boys”

„Bridgertonowie”

The Crown

„Opowieść podręcznej”

„Kraina Lovecrafta”

„The Mandalorian”

„Pose”

„This Is Us”

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

Uzo Aduba, „Terapia”

Olivia Colman, „The Crown

Emma Corrin, „The Crown”

Elisabeth Moss, „Opowieść podręcznej”

Mj Rodriguez, „Pose”

Jurnee Smollett, „Kraina Lovecrafta”

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

Sterling K. Brown, „This Is Us”

Jonathan Majors, „Kraina Lovecrafta”

Josh O'Connor, The Crown” 

Regé-Jean Page, „Bridgertonowie”

Billy Porter, „Pose”

Matthew Rhys, „Perry Mason”

Josh O'Connor (Fot. Getty Images)

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

Michael K. Williams, „Kraina Lovecrafta”

John Lithgow, „Perry Mason”

Tobias Menzies, The Crown

O-T Fagbenle, „Opowieść podręcznej”

Max Minghella, „Opowieść podręcznej”

Bradley Whitford, „Opowieść podręcznej”

Giancarlo Esposito, „The Mandalorian”

Chris Sullivan, „This Is Us”

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

Aunjanue Ellis, „Kraina Lovecrafta”

Gillian Anderson, The Crown

Helena Bonham Carter, „The Crown”

Emerald Fennell, „The Crown”

Madeline Brewer, „Opowieść podręcznej”

Ann Dowd, „Opowieść podręcznej”

Yvonne Strahovski, „Opowieść podręcznej”

Samira Wiley, „Opowieść podręcznej”

Najlepszy aktor gościnny w serialu dramatycznym

Don Cheadle, „Falcon i Zimowy żołnierz”

Charles Dance, „The Crown”

Timothy Olyphant, „The Mandalorian”

Courtney B. Vance, „Kraina Lovecrafta”

Carl Weathers, „The Mandalorian”

Najlepsza aktorka gościnna w serialu dramatycznym

Alexis Bledel, „Opowieść podręcznej”

Claire Foy, The Crown

Mckenna Grace, „Opowieść podręcznej”

Sophie Okonedo, „Ratched”

Phylicia Rashad, „This Is Us”

Najlepszy scenariusz w serialu dramatycznym

„The Boys, What I Know” (Rebecca Sonnenshine)

The Crown, War (Peter Morgan)

„Opowieść podręcznej, Home” (Yahlin Chang)

„Kraina Lovecrafta, Sundown” (Misha Green)

„The Mandalorian, Chapter 13: The Jedi” (Dave Filoni)

Obsada serialu "Schitt's Creek": Dan Levy, Catherine O'Hara, Annie Murphy i Eugene Levy (Fot. Getty Images)

„The Mandalorian, Chapter 16: The Rescue” (Jon Favreau)

„Pose, Series Finale” (Ryan Murphy, Brad Falchuk, Steven Canals, Janet Mock i Our Lady J)

Najlepsza reżyseria w serialu dramatycznym

„Bridgertonowie, Diamond of the First Water” (Julie Anne Robinson)

„The Crown, Fairytale” (Benjamin Caron)

The Crown, War (Jessica Hobbs)

Opowieść podręcznej, The Wilderness” (Liz Garbus)

„The Mandalorian, Chapter 9: The Marshal” (Jon Favreau)

„Pose, Series Finale” (Steven Canals)

Najlepszy serial komediowy 

„Black-ish”

„Cobra Kai”

„Emily w Paryżu”

„Hacks”

„Stewardesa”

„The Kominsky Method”

„PEN15”

Ted Lasso

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

Aidy Bryant, „Shrill”

Kaley Cuoco, „Stewardesa”

Allison Janney, „Mamuśka”

Tracee Ellis Ross, „Black-ish”

Jean Smart, Hacks

Najlepszy aktor w serialu komediowym

Anthony Anderson, „Black-ish”

Michael Douglas, „The Kominsky Method”

William H. Macy, „Shameless”

Jason Sudeikis, Ted Lasso

Kenan Thompson, „Kenan”

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

Carl Clemons-Hopkins, „Hacks”

Kenan Thompson, „Saturday Night Live”

Bowen Yang, „Saturday Night Live”

Brett Goldstein, Ted Lasso

Brendan Hunt, „Ted Lasso”

Nick Mohammed, „Ted Lasso”

Jeremy Swift, „Ted Lasso”

Paul Reiser, „The Kominsky Method”

Brett Goldstein i Hannah Waddingham (Fot. Getty Images)

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

Hannah Einbinder, „Hacks”

Aidy Bryant, „Saturday Night Live”

Kate McKinnon, „Saturday Night Live”

Cecily Strong, „Saturday Night Live”

Juno Temple, „Ted Lasso”

Hannah Waddingham, Ted Lasso” 

Rosie Perez, „Stewardesa”

Najlepszy aktor gościnny w serialu komediowym

Alec Baldwin, „Saturday Night Live”

Dave Chappelle, „Saturday Night Live”

Morgan Freeman, „The Kominsky Method”

Daniel Kaluuya, „Saturday Night Live”

Daniel Levy, „Saturday Night Live”

Najlepsza aktorka gościnna w serialu komediowym

Jane Adams, „Hacks”

Yvette Nicole Brown, „A Black Lady Sketch Show”

Bernadette Peters, „Zoey's Extraordinary Playlist”

Issa Rae, „A Black Lady Sketch Show”

Maya Rudolph, Saturday Night Live

Kristen Wiig, „Saturday Night Live”

Najlepszy scenariusz w serialu komediowym

„Stewardesa, In Case of Emergency” (Steve Yockey)

„Girls5eva, Pilot” (Meredith Scardino)

Hacks, There Is No Line (Lucia Aniello, Paul W. Downs i Jen Statsky) 

„PEN15, Play” (Maya Erskine)

„Ted Lasso, Pilot” (Jason Sudeikis, Bill Lawrence, Brendan Hunt i Joe Kelly)

„Ted Lasso, Make Rebecca Great Again” (Jason Sudeikis, Brendan Hunt i Joe Kelly)

Najlepsza reżyseria w serialu komediowym

„B Positive, Pilot” (James Burrows)

„Stewardesa, In Case of Emergency” (Susanna Fogel)

Hacks, There Is No Line (Lucia Aniello)

„Mamuśka, Scooby-Doo Checks and Salisbury Steak” (James Widdoes)

„Ted Lasso, Biscuits” (Zach Braff)

„Ted Lasso, The Hope That Kills You” (M.J. Delaney)

„Ted Lasso, Make Rebecca Great Again” (Declan Lowney)

Najlepszy serial limitowany

„Mogę cię zniszczyć”

„Mare z Easttown”

„Gambit królowej”

„Kolej podziemna”

„WandaVision”

Najlepszy film TV

Dolly Parton's Christmas on the Square

„Oslo”

„Robin Roberts Presents: Mahalia”

„Sylvie's Love”

„Uncle Frank”

Sarah Paulson i Beanie Feldstein / (Fot. Getty Images)

Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie TV

Paul Bettany, „WandaVision”

Hugh Grant, „Od nowa”

Ewan McGregor, „Halston

Lin-Manuel Miranda, „Hamilton”

Leslie Odom, Jr., „Hamilton”

Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie TV

Michaela Coel, „Mogę cię zniszczyć”

Cynthia Erivo, „Geniusz: Aretha”

Elizabeth Olsen, „WandaVision”

Anya Taylor-Joy, „Gambit królowej”

Kate Winslet, „Mare z Easttown”

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym lub filmie TV

Phillipa Soo, „Hamilton”

Renée Elise Goldsberry, „Hamilton”

Jean Smart, „Mare z Easttown”

Julianne Nicholson, „Mare z Easttown” 

Moses Ingram, „Gambit królowej”

Kathryn Hahn, „WandaVision”

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu limitowanym lub filmie TV

Daveed Diggs, „Hamilton”

Jonathan Groff, „Hamilton”

Anthony Ramos, „Hamilton”

Paapa Essiedu, „Mogę cię zniszczyć”

Evan Peters, „Mare z Easttown”

Thomas Brodie-Sangster, „Gambit królowej”

Najlepszy scenariusz w serialu limitowanym lub filmie TV

„Mogę cię zniszczyć” (Michaela Coel)

„Mare z Easttown” (Brad Ingelsby)

„Gambit królowej” (Scott Frank)

„WandaVision, All-New Halloween Spooktacular!” (Chuck Hayward and Peter Cameron)

„WandaVision, Filmed Before a Live Studio Audience” (Jac Schaeffer)

„WandaVision, Previously On” (Laura Donney)

Najlepsza reżyseria w serialu limitowanym lub filmie TV

„Hamilton” (Thomas Kail)

„Mogę cię zniszczyć, Ego Death” (Michaela Coel i Sam Miller)

„Mogę cię zniszczyć, Eyes Eyes Eyes Eyes” (Sam Miller)

„Mare z Easttown” (Craig Zobel)

„Gambit królowej” (Scott Frank)

„Kolej podziemna” (Barry Jenkins)

„WandaVision” (Matt Shakman)

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij
Vogue Polska
Drogi Czytelniku,

Żeby móc dalej dostarczać Ci materiały redakcyjne wysokiej jakości i zgodne z Twoimi zainteresowaniami, potrzebujemy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jednocześnie zapewniamy, że dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo, nie zwiększając w żaden sposób naszych uprawnień. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę.

Pliki cookie

Strona vogue.pl korzysta z plików tzw. cookie, w celu dostosowania jej funkcjonalności do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje w zakresie polityki prywatności i zasad wykorzystania plików cookies dostępne są TUTAJ.

Wyrażam zgodę