Znaleziono 0 artykułów
16.05.2021

Warszawski mural o zdrowiu psychicznym

Redakcja Vogue.pl

Na terapii uczę się pewności siebie, której bardzo mi brakuje, choć pewnie na pierwszy rzut oka tego nie widać – mówi Katarzyna Nowak zaangażowana w powstanie muralu, który od 16 maja będzie można oglądać przy Dworcu Gdańskim w Warszawie. Inicjatywa towarzyszy III Kongresowi Zdrowia Psychicznego.

Praca utrzymana w odcieniach błękitu przedstawia portrety osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego, ich bliskich oraz autorytety związane z ochroną zdrowia psychicznego w Polsce. Obok podobizny wybitnego psychiatry prof. Antoniego Kępińskiego znajdziemy twarze, m.in. Moniki Syc z krakowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej, czy Marii Hołdys, studentki medycyny, która wkrótce zostanie psychiatrą.

W pracy pojawiają się też hasła „Nie ma pacjenta, jest człowiek”, „Żyj pełnią. Kochaj, pracuj, baw się. Możesz wyzdrowieć”, czy „Wrażliwość jest zaletą. Psychoterapia odmieniła moje życie”.

Chciałabym, żeby ludzie traktowali problemy psychiczne poważnie. To nie tylko depresja, ale całe spektrum różnych zaburzeń. Warto je leczyć i o nich rozmawiać. Większość z nas, a może wszyscy, potrzebujemy jakiejś formy terapii. Mamy nieprzepracowane sprawy z przeszłości, które ciągną się za nami jak duchy – mówi Katarzyna Nowak zaangażowana w powstanie muralu.

W realizacji projektu pomagali studenci medycyny z kółek psychiatrycznych przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i przy Szpitalu Nowowiejskim.

6/6Warszawski mural o zdrowiu psychicznym

(Fot. Materiały prasowe)

  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Warszawski mural o zdrowiu psychicznym
Proszę czekać..
Zamknij