Znaleziono 0 artykułów
09.06.2021

Biodegradowalne buty marki Balagan

Aleksandra Lewandowska

Kolekcję wegańskich i biodegradowalnych butów polskiej marki Balagan Studio, Vegan Bio, stworzono z oddychających materiałów, które mogą być kompostowane.

Z troski o środowisko i cykl życia produktów marka Balagan Studio stworzyła pierwszą w Polsce kolekcję wegańskiego i biodegradowalnego obuwia, powstałego w 99 proc. z naturalnych i oddychających materiałów, które pod koniec użytkowania mogą być kompostowane. Od teraz w przyjaznych dla planety wersjach dostępne są kultowe baleriny Opera i Kemet oraz sznurowane półbuty Ali i Eretz.

Fot. materiały prasowe

Od dawna marzyłyśmy o przyjaznej środowisku alternatywie dla skór zwierzęcych. Ponad rok szukałyśmy i badałyśmy dostępne na rynku wegańskie „skóry”. Niestety wszystkie przez nas zbadane: z jabłek, winogron, ananasa i kaktusa, w dużym stopniu opierają się na syntetykach – powiedziały Hanna Ferenc i Agata Matlak-Lutyk, właścicielki Balaganu. – Wbrew temu, co reklamują producenci, „eko skóry” nie zawsze są eko.

Podeszwy wegańskich modeli Balaganu powstały z naturalnego lateksu z Lactae Brasilensis, drzewa, którego się nie ścina, a jedynie delikatnie nacina korę, aby pozyskać produkowane przez nie „mleko”. Cholewki wykonano z bawełny organicznej, podsiadającej certyfikat GOTS, gwarantujący, że w procesie uprawy nie użyto nawozów i substancji chemicznych, a wkładki z włókna kokosowego, zmieszanego z tym samym lateksem. Kolekcję zaprojektowano z myślą o kobietach, które chcą dokonywać świadomych wyborów konsumenckich.

Cała kolekcja Balagan Vegan Bio dostępna jest na stronie marki.

Zdjęcia: Balagan Studio
Wideo: Natalia Dołgowska
Produkcja: Balagan Studio
Color grading: Frederick Van Eeden
Sound design: Janek Boguszewski
Modelki: Paola Kazadi, Helena Konkol / MADE IT Management; Edyta Śmiech / Pinokio Models
Makijaż i włosy: Paulina Puchalska
Ubrania wypożyczono z @crush_pl

1/20Balagan Studio stworzyło pierwszą w Polsce kolekcję biodegradowalnych butów

Proszę czekać..
Zamknij