Znaleziono 0 artykułów
03.08.2021
Artykuł partnerski

Zrównoważony pokaz Tomasza Ossolińskiego dla marki Electrolux

Julia Właszczuk

Kolekcja, która powstawała wyłącznie z użytych ponownie tkanin z poprzednich projektów, towarzyszyła otwarciu wakacyjnej Strefy Electrolux na plaży w Gdańsku Brzeźnie. 

Planeta B nie istnieje, dlatego konieczna jest zmiana naszych przyzwyczajeń – zarówno na poziomie produkcji, jak i konsumpcji. W przypadku mody oznacza to odejście od reguły „kup, zużyj, wyrzuć” na rzecz bardziej zrównoważonej zasady – „reuse, reduce, recycle”. Systemowe rozwiązania oferuje moda cyrkularna. Jej najważniejszym postulatem jest stworzenie obiegu zamkniętego, który pozwoli na ponowne wykorzystanie dostępnych ubrań i danie im nowego życia. O tym, że cyrkularność to przyszłość mody, wie Tomasz Ossoliński. Najnowszą kolekcją, której pokaz zainaugurował działalność Strefy Electrolux, złożył hołd zrównoważonej przyszłości.

 

Tomasz Ossoliński to jeden z najbardziej cenionych polskich projektantów, który od lat angażuje się w proekologiczne inicjatywy i propaguje idee mody zrównoważonej. Jego kolekcja na sezon wiosna-lato 2022 powstała zgodnie z założeniami mody cyrkularnej. Wszystkie kreacje uszyto wyłącznie z wtórnie wykorzystanych tkanin pochodzących z jego wcześniejszych kolekcji i kostiumów teatralnych tworzonych na przestrzeni ostatnich 20 lat. Pokaz odbył się na plaży, na tle zachodzącego słońca.

Tworząc cyrkularną kolekcję, projektant dał popis kunsztu i umiejętności. Spośród przeszło 30 sylwetek szczególne wrażenie robiły delikatne, zwieńczone falbanami sukienki, w których modelki wydawały się płynąć w powietrzu. W kolekcji znalazły się również trzyczęściowe garnitury, koktajlowe sukienki zakończone frędzelkami, wzorzyste marynarki, koszule z bufiastymi rękawami i szorty z wysokim stanem.

Tomasz Ossoliński / Fot. AKPA/materiały prasowe

– Każdy projekt na wybiegu powstał tylko w jednym egzemplarzu. Suknia „Trzynaście krawatów” powstała z męskich krawatów, które dostałem z Ubrania Do Oddania. Wybrałem najpiękniejsze wzory i połączyłem je z jedwabną organzą, którą miałem w pracowni od pięciu lat. Suknię w większości szyłem ręcznie sam, co zajęło mi ponad 50 godzin. Cieszę się, że wraz z marką Electrolux i Ubrania do Oddania mam możliwość pogodzić zamiłowanie do mody i ubrań ze zrównoważonym rozwojem. Realizujemy projekt, który jest spójny ideowo i dobry dla planety. Dlatego jest tak wyjątkowy i ważny – mówi projektant.

Pokaz zainaugurował działalność Strefy Electrolux. Centralnym punktem strefy jest butik „Noś dłużej” stworzony we współpracy z inicjatywą Ubrania do Oddania. W pop-upie znajdziemy przywróconą do obiegu odzież, buty i biżuterię. Na terenie Strefy Electrolux będzie można także poznać założenia mody cyrkularnej, zajrzeć do kącika customizacji, zapoznać się z ekologiczną linią Electrolux PerfectCare w showroomie marki, a także odpocząć w strefie relaksu. Strefa Electrolux będzie działała na plaży w Gdańsku Brzeźnie do 17 sierpnia.

Zobaczcie wszystkie kreacje z pokazu.

1/30Zobacz wszystkie kreacje z wyjątkowego pokazu Tomasza Ossolińskiego

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Zrównoważony pokaz Tomasza Ossolińskiego dla marki Electrolux
Proszę czekać..
Zamknij