Znaleziono 0 artykułów
21.10.2020

Najpiękniejsze suknie ślubne z filmów

Sam Rogers

Wesele to doskonały temat na film. Przedstawiamy najsłynniejsze suknie ślubne w historii kina – od klasycznych sukni Audrey Hepburn z „Zabawnej buzi” i Julie Andrews w „Dźwiękach muzyki” po ekstrawagancką kreację Sarah Jessiki Parker w „Seksie w wielkim mieście”.

Niektóre białe sukienki z ekranu zapadają nam w pamięć bardziej niż cała ceremonia, chociażby kreacja Givenchy dla Audrey Hepburn w „Zabawnej buzi”. Suknia do połowy łydki stała się jednym z najczęściej odtwarzanych wzorów w latach 50. i do dziś stanowi inspirację dla wielu narzeczonych. Tak samo jak w przypadku kreacji Elizabeth Taylor stworzonej przez Helen Rose na potrzeby filmu „Ojciec panny młodej” czy remake’u z 1991 roku, w którym Kimberly Williams wystąpiła w stroju autorstwa Susan Becker. Ta klasyczna dla swojej dekady suknia (niczym ta Julii Roberts z „Uciekającej panny młodej”) do dziś pozostaje punktem odniesienia.

Od ponadczasowej linii A (niczym u Julie Andrews z „Dźwięków muzyki”) przez koronki (Katharine Ross, „Absolwent”) po bajeczną suknię SJP od Vivienne Westwood – przypominamy najpiękniejsze ślubne kreacje ze srebrnego ekranu.

1/43Jak poślubić milionera

  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Najpiękniejsze suknie ślubne z filmów
Proszę czekać..
Zamknij