Znaleziono 0 artykułów
29.03.2023

Bella Ramsey: Przegrywałam castingi, bo nie wyglądałam jak gwiazda

29.03.2023
Bella Ramsey o mało inkluzywnym i zdywersyfikowanym kanonie piękna w Hollywood. Kadr z serialu „The Last of Us”. (Fot. Materiały prasowe HBO Max)

Bella Ramsey z „The Last of Us” wyznała, że często była odrzucana na castingach, bo odbiegała od stereotypowego kanonu. – Słyszałam, że nie wyglądam jak hollywoodzka gwiazda – wyznała, piętnując uprzedzenia rządzące przemysłem filmowym.  

Rola Ellie Williams w „The Last of Us” zapewniła Belli Ramsey międzynarodową popularność. Aktorka została okrzyknięta wschodzącą gwiazdą i idolką nowego pokolenia. Identyfikuje się dziś jako osoba niebinarna. Nastolatka znana wcześniej z „Gry o Tron” musiała wytrwale walczyć o swoje. Gdy była młodsza, regularnie odrzucano jej kandydaturę w castingach.

W wywiadzie z 2022 roku dla „Good Day DC” gwiazda wspominała: – To był jeden z moich pierwszych castingów. Choć moje umiejętności aktorskie bardzo się spodobały, nie dostałam roli. Powiedziano mi wtedy, że nie mam „hollywodzkiego wyglądu”. Wydawało mi się to dziwne. Dziennikarz Kevin McCarthy zapytał aktorkę, czy gdyby jeszcze raz rozpoczynała karierę, coś by w sobie zmieniła. – Dziś bardzo się cieszę, że nie wyglądam jak typowa gwiazda – odpowiedziała Ramsey. Aktorka wyznała również, że wiele osób radziło jej, aby poszła do szkoły aktorskiej i zdobyła wyższe wykształcenie. – To nie dla mnie – podsumowała.

To nie pierwszy raz, kiedy aktorka słyszała niepochlebne komentarze na temat wyglądu. Gdy obsadzono ją w roli Ellie Williams, fani gry nie byli zadowoleni z decyzji producentów serialu. W rozmowie z Jackiem Kingiem gwiazda wspomniała hejt, którego doświadczyła w mediach społecznościowych. „Wszyscy” wydawali się zafiksowani na jej „kwadratowej głowie”. Ramsey czytała, co na jej temat pisano w sieci. – Szukasz komentarza, który byłby bardziej bolesny niż poprzedni – mówiła. – Oszukiwałam się, że robię to dla zabawy. Po kilku pierwszych odcinkach wiadomo już było, że serial stał się kulturowym fenomenem. – Chciałabym móc powiedzieć, że już wcześniej byłam wystarczająco pewna siebie, że w żaden sposób to na mnie nie wpłynęło, ale to nieprawda – wyznaje aktorka, która dziś należy do ulubienic Hollywood.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij