Znaleziono 0 artykułów
10.11.2021

Daniel Lee odchodzi z Bottegi Venety

10.11.2021
Fot. Getty Images

We wspólnym oświadczeniu marka i projektant, który pełnił funkcję dyrektora kreatywnego włoskiego domu mody od 2018 roku, potwierdzili zakończenie współpracy.

Zanim Daniel Lee objął stanowisko dyrektora kreatywnego włoskiej marki, zarządzał linią ready to wear w Celine za czasów Phoebe Philo. W 2018 roku przeszedł do Bottegi, zastępując Thomasa Maiera, który przepracował w marce 17 lat. Zarząd chciał, żeby Lee odmłodził Bottegę. Z jego pomocą włoski dom mody stał się jedną z najbardziej cenionych marek, a jego projekty noszą zastępy gwiazd z Hailey Bieber i Kendall Jenner na czele. Konceptualny minimalizm projektanta pomógł zapełnić rynkową lukę po odejściu Philo z Celine – fanki old Celine pokochały nową Bottegę.

Fot. materiały prasowe

Tym większe było zaskoczenie, gdy 10 listopada projektant i marka opublikowali wspólne oświadczenie o zakończeniu współpracy. „Mój czas w Bottedze był niezwykłym doświadczeniem, za które jestem wdzięczny. Dziękuję mojemu utalentowanemu zespołowi. Dziękuję Francois-Henri’emu Pinaultowi [prezes korporacji Kering, do której należy Bottega Veneta – przyp. red.] za jego wsparcie i możliwość bycia częścią historii marki” napisał projektant. Decyzja o zakończeniu współpracy wywołała niemałe poruszenie w branży. Oświadczenie wydano w przeddzień wręczenia nagród CFDA – Lee jest nominowany w kategorii najlepszy projektant zagraniczny.

W oświadczeniu zaznaczono, że nazwisko nowego dyrektora kreatywnego zostanie ujawnione wkrótce. Nie wiadomo jeszcze, jakie plany na przyszłość ma sam projektant.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij