Znaleziono 0 artykułów
30.07.2022

Wymarzona suknia ślubna Blanki Miró

30.07.2022
(Fot. DR)

W lipcu na Minorce Blanca Miró wyszła za Javiego Fondevilę. Na swój wielki dzień influencerka i projektantka założyła suknię ślubną Diora z kolekcji haute couture zaprojektowaną przez Marię Grazię Chiuri. Specjalnie dla „Vogue’a” panna młoda opowiada o kreacji swojego życia.

W rozmowach z mamą zawsze mówiłam: „Jeśli kiedyś wyjdę za mąż, chciałabym założyć długą pelerynę”. Jak wyznała w wywiadzie o ślubie, udało się to dzięki Marii Grazii Chiuri. W czasie wielu wizyt w Paryżu Hiszpanka pracowała z zespołem Diora nad suknią ślubną, o jakiej marzyła od dziecka. Po przejrzeniu wielu kolekcji haute couture Diora, jej wybór padł na asymetryczną suknię z tiulowych falban, zestawioną z peleryną z szyfonu z kolekcji wiosna-lato 2018.

Na jej podstawie Blanca Miró zaprojektowała swój ślubny look, w którym wyglądała jak nimfa. Włosy zaplotła w długi, blond warkocz, zrobiła lekki makijaż, a na dodatki wybrała diamentowe kolczyki i pierścionek Montse Esteve, spinkę do włosów od babci oraz sandały Loewe z obcasem w kształcie stłuczonego jajka.

Na przedślubną kolację projektantka wybrała patchworkową sukienkę maksi od Loewe, a do całonocnego tańca w opuszczonym zamku na Minorce, gdzie poślubiła Javiego Fondevilę, mini od Paco Rabanne’a.

Artykuł po raz pierwszy ukazał się na Vogue.fr.

Jak wybrałaś markę swojej sukni? 

Dostałam szansę, by przymierzyć kilka archiwalnych sukni Diora haute couture i natychmiast zakochałam się w tej, która pochodzi z kolekcji wiosna-lato 2018.

Z kolekcją wiązał się cytat z fotografki Niki de Saint Phalle: „Jak w każdej bajce, zanim znalazłam skarb, na swojej drodze spotkałam smoki, wiedźmy, magików i anioła umiaru”.

Co symbolizuje dla ciebie Dior?

Romantyzm, finezję, elegancję, naiwność, kobiecość, niewinność, boho.

Co było dla ciebie największą inspiracją, gdy tworzyłaś tę wspaniałą suknię?

Przeglądałam wszystkie stare kolekcje Diora, ale nie miałam pojęcia, czego chcę. Wiedziałam jedynie, że założę pelerynę.

Jak się czułaś, gdy przymierzyłaś tę suknię? 

Poczułam się sobą.

Czy możesz opisać tkaniny użyte do zrobienia tej sukni?

Suknia zrobiona jest z tiulu, a peleryna z muślinu.

Co w wyborze sukni było najtrudniejsze?

Na szczęście udało mi się znaleźć taką suknię, która idealnie do mnie pasowała.

Jak dobrałaś do niej dodatki?

Zawsze uważałam, że pannie młodej wystarczą kolczyki i pierścionek zaręczynowy, więc założyłam piękne kolczyki od Montse Esteve, jednej z moich ulubionych marek jubilerskich, pierścionek i spinkę do włosów vintage od mojej babci.

Opisz swoją suknię ślubną od Diora w trzech słowach.

Matka Smoków z „Gry o tron”, romantyczna, seksowna.

Blanca Miró w dniu ślubu z Javim Fondevilą na Minorce.

Blanca Miró w sukni ślubnej Diora na chwilę przed ceremonią.

Blanca Miró w sukni ślubnej Diora pod ramię z Javim w trakcie wesela.

Blanca Miró ujawnia sekrety sukni ślubnej Diora.

Blanca Miró w sukni ślubnej Diora w dniu wesela na Minorce.

Blanca Miró na przyjęciu weselnym w butach Loewe dobranych do sukni ślubnej Diora.

Marie Périer
Proszę czekać..
Zamknij