Znaleziono 0 artykułów
15.01.2024

Maria w królewskim granacie świętuje przejęcie tronu w duńskim parlamencie

15.01.2024
Duńska królowa Maria w parlamencie w granatowej stylizacji (Fot. Cover Images/East News)

W poniedziałek, 15 stycznia 2024 r., w duńskim parlamencie królowa Maria uczestniczyła w uroczystości z okazji przejęcia tronu przez swojego męża, Fryderyka X. Jej królewski styl jak zwykle wzbudził zachwyt. Do granatowej stylizacji dawna księżna koronna Danii dopasowała elegancki kapelusz.

Członkowie duńskiej rodziny królewskiej, w tym król Fryderyk X, królowa Maria, królowa Małgorzata II i książę koronny Christian, przybyli na uroczystość z okazji przejęcia tronu, która odbyła się w parlamencie Folketinget w Kopenhadze. W niedzielę, 14 stycznia 2024 r., król Fryderyk X zastąpił królową Małgorzatę II, która abdykowała po 51 latach panowania. 

Pierwsze oficjalne wystąpienie nowej duńskiej pary królewskiej w parlamencie

Pierwsze oficjalne wystąpienie nowej pary królewskiej to wydarzenie dużej rangi. Do tej pory Maria – jeszcze jako duńska księżna – zachwycała w welurowej sukience w burgundowym odcieniu, w królewskim granacie, w balowej spódnicy, czy aksamitnym żakiecie. Looki księżnej zapewniły jej status ikony stylu. W dniu sukcesji pokazała się natomiast w szlachetnej bieli. Garderoba księżnej kryła niejedną bajeczną kreację. Czy styl Mary Donaldson jako królowej zmieni się?

Duńska królowa Maria w parlamencie w granatowej stylizacji (Fot. Cover Images/East News)

Elegancki kapelusz zwieńczeniem granatowej stylizacji królowej Marii

55-letni Fryderyk i 51-letnia Maria przybyli do parlamentu królewską limuzyną. Para królewska postawiła na eleganckie kreacje. Świeżo upieczona królowa Maria pojawiła się w eleganckiej stylizacji w odcieniu królewskiego granatu. Komplet spódnicy do kolan i bluzki wieńczyły niebieskie szpilki z ostrym noskiem oraz kapelusz z piórami, niemniej efektowny, niż niejedna tiara. Całość Maria dopełniła diamentową biżuterią w kształcie kwiatów oraz przypiętą po stronie serca broszką. Zza okrągłego dekoltu nieśmiało prześwitywał delikatny łańcuszek. Kolorystyka jej ubioru korespondowała ze strojem króla, który na swoje pierwsze oficjalne wystąpienie w roli monarchy wybrał garnitur w podobnym odcieniu. Wytworne, lecz skromne stylizacje pary królewskiej godnie prezentowały się w monumentalnych wnętrzach parlamentu.  

Karolina Jaźwińska
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Maria w królewskim granacie świętuje przejęcie tronu w duńskim parlamencie
Proszę czekać..
Zamknij