Znaleziono 0 artykułów
26.03.2020

Elton John organizuje koncert charytatywny

26.03.2020
Elton John (Fot. Dave Simpson/WireImage)

Artysta został gospodarzem wydarzenia wspierającego walkę z koronawirusem. Ze swoich domów największe przeboje zaśpiewają, m.in. Billie Eilish, Mariah Carey, Alicia Keys i Backstreet Boys.

Z powodu pandemii zamknięto muzea, kina i teatry, wstrzymano produkcję wielu filmów i seriali, a także odwołano lub przełożono koncerty, trasy koncertowe i festiwale, takie jak Coachella i Glastonbury. Mimo że dla wielu twórców jest to trudny czas, artyści i artystki na całym świecie starają się wspomóc walkę z chorobą, np. organizując domowe występy, sprzedając swoje prace lub bezpośrednio wspierając wybrane organizacje

Kolejną tego typu inicjatywą ma być wielki koncert charytatywny Fox Presents the iHeart Living Room Concert for America, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 21 czasu amerykańskiego (czyli o 2 w nocy czasu polskiego). Gospodarzem wydarzenia został Elton John. Znany ze swojej działalności charytatywnej (prowadzi Elton John AIDS Foundation) muzyk zaprosił do współpracy plejadę gwiazd. Razem z nim podczas wydarzenia zaśpiewają Billie Eilish, Mariah Carey, Alicia Keys, Backstreet Boys i Tim McGraw. Kolejne nazwiska mają zostać ujawnione w najbliższych dniach. 

Ze względów bezpieczeństwa, każdy artysta wykona swoją część godzinnego koncertu w domu. Wydarzenie ma na celu „oddanie hołdu wszystkim osobom znajdującym się na pierwszej linii walki z pandemią, w tym lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i lokalnym bohaterom, którzy codziennie ryzykują swoje zdrowie i życie, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa”. 

Koncert będzie można oglądać bez reklam na wszystkich platformach Fox i iHeart Radio. Podczas wydarzenia będzie można przekazać wpłatę na rzecz organizacji Feeding America i First Responders Children's Foundation, wspierających najbardziej potrzebujących Amerykanów w czasie pandemii. 

iHeart Living Room Concert for America jest wzorowane na innych wielkich inicjatywach tego typu, takich jak historyczne Live Aid z 1985 roku, na którym wystąpiły takie gwiazdy jak Queen, Sade, Paul McCartney, Bob Dylan i Elton John, czy A Concert for Life: The Freddie Mercury Tribute Concert for AIDS Awareness z 1992 roku z udziałem, m.in. Davida Bowiego, U2 i Annie Lennox.

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. Elton John organizuje koncert charytatywny
Proszę czekać..
Zamknij