Znaleziono 0 artykułów
07.04.2023

Emily Ratajkowski rezygnuje z aktorstwa: Czułam się jak kawałek mięsa

07.04.2023
Emily Ratajkowski rezygnuje z aktorstwa przez mizoginię w Hollywood (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Modelka i aktorka Emily Ratajkowski, znana z takich produkcji jak „Zaginiona dziewczyna” czy „Złodziej i oszustka”, postanowiła zakończyć swoją karierę w Hollywood. „Czułam się jak kawałek mięsa, który ludzie oceniali, mówiąc: »Czy ona ma coś innego do zaoferowania niż piersi? «”, wyznała w wywiadzie dla „Los Angeles Times”.

Choć Emily Ratjkowski zaczynała karierę jako modelka, już od 2004 r. próbowała swoich sił także jako aktorka. Wystąpiła w takich produkcjach jak „We Are Your Friends, „Easy”, „Jestem taka piękna!” czy „Witaj w raju”. W rozmowie z Amy Kaufman, opublikowanej 6 kwietnia na łamach „Los Angeles Times”, zdradziła, dlaczego pomimo dobrze rozwijającej się kariery postanowiła zakończyć swoją przygodę z aktorstwem.

Gwiazda przyznała, że granie u boku takich artystów jak Ben Affleck, Rosamund Pike czy Carrie Coon w filmie „Zaginiona dziewczyna” było dla niej przełomowym momentem. Pragnęła udowodnić, że jest poważną aktorką, jednak szybko przekonała się, że Hollywood nie jest dla niej. „Nie czułam, że »Oto, jestem artystką, występuję na ekranie i to jest mój sposób ekspresji«. Czułam się jak kawałek mięsa, który ludzie oceniali, mówiąc: »Czy ona ma coś innego do zaoferowania niż piersi? «”, wyznała.

Dodała, że w pewnym momencie zrozumiała, że jeśli chce pracować w tym zawodzie, będzie musiała stać się „dostępna dla wielu potężnych mężczyzn w Hollywood”. Ostatecznie w 2020 r. podjęła decyzję o zwolnieniu swojego agenta i menadżera. „Po prostu im nie ufałam. Powiedziałam im: »Poradzę sobie z odbieraniem telefonów. To ja będę podejmować decyzje. Żaden z was nie chce dla mnie dobrze. I wszyscy nienawidzicie kobiet«”.

Julia Lubecka
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Emily Ratajkowski rezygnuje z aktorstwa: Czułam się jak kawałek mięsa
Proszę czekać..
Zamknij