Znaleziono 0 artykułów
02.01.2023

Frazzled English woman: Nowy trend z TikToka czerpie z komedii romantycznych

02.01.2023
Fot. Materiały prasowe

TikTok jest odpowiedzialny za tworzenie i popularyzację większości mikrotrendów w ostatnich sezonach. Po balletcore, mermaidcore, gothcore i przyszła pora na „frazzled English woman”, który czerpie inspiracje z kultowych komedii romantycznych.

Chociaż w 2023 roku pożegnamy styl Y2K w wersji, jaką pamiętamy z 2022 roku – razem z jego kusymi sukienkami z motylkami i dresami Juicy Couture – moda z lat 2000. wciąż będzie inspirować projektantów. Zamiast kusych topów połączonych z jeszcze krótszymi spódnicami, będziemy sięgać po długość midi, dopasowane golfy i wełniane rajstopy. Tak właśnie prezentuje się mikrotrend, który zawładnął w ostatnim czasie TikTokiem.

„Frazzled English woman”, albo „roztrzepana Angielka”, to kombinacja stylizacji bohaterek z komedii romantycznych z lat 2000. – Bridget Jones, Iris z „Holiday” czy Sarah z „To właśnie miłość”. Typowa „frazzled English woman” pracuje więc w biurze, najczęściej jako redaktorka, jest przedstawicielką klasy średniej, a do jej ulubionych zajęć należy narzekanie, z lampką czerwonego wina w dłoni, na brak zainteresowania ze strony płci przeciwnej. Nie jest świadoma swojej atrakcyjności, a z szafy wybiera spódnice midi, obszerne kardigany, koszule, grube rajstopy i cienkie szaliki, których nie zdejmuje w pomieszczeniu.

@helenanneee im crocheting tiny scarves as we speak #frazzledenglishwoman #winteroutfit #bridgetjones ♬ Suddenly I See - KT Tunstall

„Frazzled English woman”, który z ponad 30 milionami wyświetleń jest właśnie w szczycie popularności na TikToku, zgodnie z ideą mikrotrendu nie ogranicza się do jednego, wyznaczonego looku. Prezentuje wachlarz możliwości i nieskończoną liczbę kombinacji, dzięki czemu przypadnie do gustu nawet najwierniejszym fankom Y2K. Idealnym przykładem są światowe wybiegi, które lansowały tę estetykę, zanim trafiła ona do aplikacji. Na przykład w kolekcji marki Knwls na jesień 2022 znalazły się wełniane ocieplacze na kostki i wzorzyste sukienki midi połączone z półtransparentnymi topami, a dom mody Miu Miu, chociaż nie odciął się całkowicie od spopularyzowanej w zeszłym roku długości mikro, zaprezentował także spódnice do kolan. Najwięcej inspiracji można jednak znaleźć w kolekcji prêt-à-porter Chanel na jesień 2022. Modelki, przechadzając się po niebieskim dywanie w grubych rajstopach i kraciastych kompletach, wyglądały jak wyjęte prosto z filmów Nancy Meyers czy Sharon Maguire.

@annacoletteuk Take me to xmas market to buy an tree #artteachercore #frazzledenglishwomanoutfit #frazzledenglishwomanoutfit #shabbychicfashion #pheobebuffay #frazzledenglishwoman #artteacherstyle #romcom #katewinslet ♬ Them Changes (Sped Up) - Thundercat

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij