Znaleziono 0 artykułów
16.06.2023

Grace Burns, córka Christy Turlington, debiutuje na wybiegu

16.06.2023
(Fot. Getty Images)

Grace Burns dołącza do Kai Gerber, Lily Moss i innych podbijających świat mody córek znanych modelek. Dziewiętnastolatka zadebiutowała na wybiegu specjalnego pokazu British „Vogue” X LuisaViaRoma we Florencji.

W 1990 roku Christy Turlington, Naomi Campbell, Linda Evangelista, Cindy Crawford i Tatjana Patitz pojawiły się na okładce amerykańskiego „Vogue’a” w obiektywie Petera Lindbergha. To zdjęcie wyznacza początek ich karier jako supermodelek. Przez kolejne lata Turlington i jej rówieśniczki podbijały świat mody, a trzy dekady później wciąż możemy je podziwiać na wybiegach i kampaniach największych marek. I coraz częściej w tej pracy towarzyszą im dzieci.

Grace Burns, Lila Moss, Marc Jacobs i Stella Jones (Fot. Getty Images)

Grono modowych nepo babies rośnie z roku na rok. Jedną z pierwszych modelek drugiej generacji była Kaia Gerber, córka Cindy Crawford, która na wybiegu debiutowała jako piętnastolatka. Jej śladem podążyli, m.in. Lila Moss, córka Kate Moss, oraz Mingus Reedus, syn Heleny Christensen. Teraz dołącza do nich Grace Burns.

Grace Burns debiutuje na wybiegu we Florencji

Dziewiętnastoletnia modelka wystąpiła gościnnie na specjalnym pokazie British „Vogue” X LuisaViaRoma we Florencji. Burns miała na sobie stworzoną specjalnie na tę okazję białą sukienkę projektu Victorii Beckham, inspirowaną jej wiralową Kermit dress, którą pokochały Bella Hadid, Kendall Jenner i królowa Letycja. Stylizację modelki dopełniły koronkowe rękawiczki, sandałki na obcasie i bestsellerowa clutch bag. Z zaczesanymi włosami i karmazynową szminką Grace przypominała 20-letnią Christy Turlington.

(Fot. Getty Images)

Pokaz British „Vogue” X LuisaViaRoma przypominał krótki przewodnik po historii mody. Na wybiegu, zorganizowanym w legendarnym Piazzale Michelangelo, zaprezentowano ponad 100 zjawiskowych kreacji od najważniejszych współczesnych projektantów. Wśród 1500 gości nie zabrakło gwiazd, z Leonardo DiCaprio, Julią Fox i Tiną Kunakey na czele. Podobnie jak na samym wybiegu – oprócz Burns, kreacje zaprezentowały tego wieczora Pat Cleveland, Karen Elson czy Precious Lee.

Kim jest córka modelki Christy Turlington?

(Fot. Getty Images)

Grace Burns, córka Turlington i aktora Edwarda Burnsa, urodziła się 23 października 2003 roku. Do swoich osiemnastych urodzin nastolatka wiodła dość zwyczajne życie, z dala od blasku fleszy. W 2022 roku zadebiutowała na okładce magazynu „Pop”. W kolejnych miesiącach modelka pojawiła się również na łamach „Perfect ”, „Muse Magazine” i „Homme Girls”. Uwagę szerokiej publiczności zapewniła jej kampania Caroliny Herrery, w której Burns wystąpiła u boku sławnej mamy.

Christy Turlington ma również syna, siedemnastoletniego Finna, który (przynajmniej na razie) nie wykazuje zainteresowania show-biznesem.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij