Znaleziono 0 artykułów
30.03.2020

Gwiazdy „Contagion: Epidemia strachu” o koronawirusie

30.03.2020
Kadr z filmu "Contagion: Epidemia strachu" (Fot. East News)

Matt Damon, Kate Winslet, Laurence Fishburne i Jennifer Ehle wystąpili w serii filmów poświęconych pandemii.

„Contagion: Epidemia strachu” z 2011 roku opowiada o pandemii nowego śmiertelnego wirusa przenoszonego drogą kropelkową, który rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. A zabija w kilka dni. Koncerny medyczne i lekarze z całego świata próbują więc znaleźć lekarstwo. I zapanować nad paniką, która szerzy się jeszcze szybciej niż wirus. 

 

Film Stevena Soderbergha choć nakręcony niemal dekadę temu, w czasach pandemii koronawirusa stał się aktualny. W związku z tym naukowcy i eksperci z Uniwersytetu Columbia, którzy doradzali reżyserowi przy „Contagion: Epidemii strachu”, zaprosili obsadę thrillera do specjalnej serii filmów. Można z nich uzyskać podstawowe informacje dotyczące koronawirusa, a także dowiedzieć się, w jaki sposób zatrzymać dalsze rozprzestrzenianie się choroby.

W kilkuminutowych wideo wystąpili Matt Damon, Kate Winslet, Laurence Fishburne i Jennifer Ehle, którzy opowiedzieli, m.in. o tym, czym jest social distancing, dlaczego dokładne i regularne mycie rąk jest tak ważne oraz o tym, jak każdy z nas może przyczynić się do szybkiego zakończenia epidemii. 

 

W filmie „Contagion: Epidemia strachu” grałam epidemiolożkę, która szukała sposobu na to, by zatrzymać fikcyjnego wirusa. Przygotowując się do roli, spędziłam czas z najlepszymi ekspertami ds. zdrowia publicznego. Jaka była ich pierwsza i najważniejsza rada? Myj ręce, jak gdyby zależało od tego twoje życie. A teraz, w sytuacji, w której się znaleźliśmy, może tak właśnie być – powiedziała Kate Winslet. 

Julia Właszczuk
Komentarze (1)

Monika Deperak20.05.2020, 10:42
Każdy powinien to przeczytać, a przynajmniej część z nich - https://virtualo.pl/blog/recenzenci-przejmuja-blog-virtualo-epidemia-w-literaturze-szesc-roznych-podejsc-w250/ Ogólnie książki o epidemiach są mocne, ale warto je przeczytać nawet po to, żeby zauważyć różnicę pomiędzy tym, co mamy obecnie, a co działo się kiedyś.
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Gwiazdy „Contagion: Epidemia strachu” o koronawirusie
Proszę czekać..
Zamknij