Znaleziono 0 artykułów
21.02.2023

Helen Mirren w czarnej sukni na Berlinale

21.02.2023
Helen Mirren (Fot. Getty Images)

W stolicy Niemiec trwa właśnie 73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. Jak co roku wydarzenie przyciągnęło największe gwiazdy Hollywood. Wśród nich pojawiła się Helen Mirren, która na premierze filmu „Golda” zachwycała w czarnej sukni z odsłoniętym dekoltem.

Dojrzałe gwiazdy kina nie tylko otrzymują dziś interesujące role w filmach, ale i udowadniają, że na każdym etapie życia można sięgać po wyszukane kreacje w klimacie glamour. Do ich grona należy niekwestionowana ikona stylu, Helen Mirren.

Aktorka ma na koncie wiele udanych stylizacji. Na pokazie Dolce & Gabbana w 2021 roku olśniewała w kreacji przywodzącej na myśl modę Wersalu. Podczas nowojorskiego pokazu filmu „Książę” udowodniła, że w dojrzałym wieku nie należy rezygnować z soczystych kolorów, zaś na czerwonym dywanie 72. Festiwalu Filmowego w Cannes pozowała w różowych włosach i szykownej sukni od Elie Saab.

Teraz gwiazda prezentuje wielką modę na Festiwalu Filmowym Berlinale. W poniedziałek 20 lutego odbyła się premiera dramatu „Golda” o pierwszej premierce Izraela, Goldzie Meir. Helen Mirren, która gra tytułową rolę, pozowała fotoreporterom w czarnej sukni z odsłoniętym dekoltem. Prosty dół kreacji zestawiony został z rękawami ozdobionymi marszczeniami. Urodę gwiazdy podkreślono makijażem w brzoskwiniowej tonacji, na usta zaś nałożono pomadkę w ponadczasowym odcieniu czerwieni. Srebrne włosy aktorki ułożono w delikatne fale.

Uwagę przykuwała przypięta do sukienki broszka z logo festiwalu w barwach ukraińskiej flagi. Helen Mirren wielokrotnie wspierała broniące się przed Rosją państwo. – Trudno jest się cieszyć i pozować w pięknych sukniach, gdy na świecie dzieją się tak straszliwe rzeczy. Ale musimy jakoś żyć i robić wszystko, aby pomóc Ukraińcom – mówiła podczas rozdania nagród SAG w 2022 roku.

W Kijowie urodziła się w 1898 roku Golda Meir. Film Guya Nattiva opowie o „Żelaznej Damie Izraela” w czasie Wojny Jom Kipur. Na fotosach Mirren jest nie do poznania. 

Aleksandra Kupras
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Helen Mirren w czarnej sukni na Berlinale
Proszę czekać..
Zamknij