Znaleziono 0 artykułów
12.11.2020

Igrzyska Wolności 2020: Rozmowy o wyzwaniach XXI wieku

12.11.2020
Anne Applebaum (Fot. Materiały prasowe)

Już 13 listopada rusza siódma edycja Igrzysk Wolności – cyklu rozmów z ludźmi kultury, biznesu i życia publicznego. W tym roku o równouprawnieniu dyskutować będą Helena Dalli, komisarz ds. równości w Komisji Europejskiej, reportażystka Justyna Kopińska, nagrodzona Pulitzerem Anne Applebaum i reżyserka Agnieszka Holland. 

Podczas Igrzysk Wolności rozmawia się o demokracji, gospodarce, prawach człowieka, kulturze, edukacji i ochronie środowiska. Tegoroczna edycja wydarzenia skupi się na problemie praw kobiet i osób LGBTQ+ oraz równości płci. 

Norman Davis (Fot. Materiały prasowe)

Rozmowy będą transmitowane w sieci na żywo. Program Igrzysk został podzielony na pięć aren, zgodnych z tematami dyskusji. Jedną z nich będzie „Równość, Siostrzeństwo i Braterstwo”, w których rozmówczynie (m.in. komisarz Helena Dalli, pisarka i publicystka Anna Dziewit-Meller, reportażystka Justyna Kopińska i aktywistki: Natalia Broniarczyk oraz Margot, podejmą dyskusję o aborcji, perspektywie realizacji postulatów LGBTQ+ i znaczeniu płci w pandemii. 

Udział w pozostałych panelach dyskusyjnych o kulturze, mediach, technologii i polityce potwierdzili także reżyserki Agnieszka Holland i Joanna Kos-Krauze, Kamila Ceran, redaktor naczelna i dyrektor programowa TOK FM, działaczka społeczna Janina Ochojska, artystka Maria Peszek, posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz, naukowczyni Aleksandra Przegalińska, Weronika Michalak, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, aktywista Patryk Chilewicz i wielu, wielu innych. 

Agnieszka Holland / (Fot. Materiały prasowe)
Janina Ochojska (Fot. Materiały prasowe)

Jednym z gości podczas panelu „Relacje transatlantyckie po wyborach w USA” będzie Anne Applebaum, nagrodzona Pulitzerem członkini redakcji „The Atlantic”, felietonistka „The Washington Post”, bohaterka książki „Matka Polka” wydawnictwa OsnoVa. W rozmowie z Tomaszem Kamińskim (13 listopada o 20:00) zgłębią temat wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Z pewnością na uwagę zasługuje również spotkanie z Klementyną Suchanow (13 listopada o 19:30), jedną z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, autorką książki „To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze”, które poprowadzi Marta Zdanowska. 

Pełny harmonogram wydarzenia jest dostępny na stronie Igrzyskawolnosci.pl. Można tu stworzyć personalizowany program Igrzysk, który będzie składał się wyłącznie z interesujących użytkownika wydarzeń. Całość transmitowana będzie na stronie liberte.pl, Facebooku „Igrzyska Wolności” (w języku polskim) oraz „4Liberty.eu” (w języku angielskim). 

Justyna Kopińska (Fot. Zuza Krajewska)

 

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij