Znaleziono 0 artykułów
02.12.2021

Nowe życie Britney Spears

02.12.2021
Britney Spears (Fot. Getty Images)

Na 40. urodziny, które obchodzi 2 grudnia 2021 roku, Britney Spears nie mogła wymarzyć sobie piękniejszego prezentu. Niespełna miesiąc wcześniej sąd zwolnił ją od trwającej 13 lat kurateli ojca i dał wolność. Dziś artystka zaczyna nowe życie.

W poprzednim życiu Britney nie mogła używać telefonu, prowadzić samochodu, zdecydować, co je, co może powiedzieć, czy wolno jej wyjść z domu. Nie mogła wziąć ślubu, zajść w ciążę. O tym wszystkim decydował jej ojciec, Jamie Spears. On również zarządzał majątkiem gwiazdy, szacowanym na 60 mln dolarów, z którego wydzielał córce 2 tys. dolarów tygodniowo. Nawet z tych pieniędzy Britney musiała się rozliczać − każdy jej wydatek był zapisywany w raportach dla sądu.

Britney Spears (Fot. Getty Images)

Zakazy wynikały z kurateli, jaką ojciec Britney sprawował nad nią od 2008 r. To na jego wniosek gwiazdę ubezwłasnowolniono po tym, jak przeszła załamanie nerwowe. Stan zdrowia artystki jednak szybko się poprawił, w przeciwieństwie do jej sytuacji prawnej, która przez lata pozostawała niezmienna. „Jak to możliwe, że podobno nie będąc w stanie samodzielnie funkcjonować, Britney mogła nagrać cztery płyty, pojechać w trzy trasy koncertowe, brać udział w »X Factorze« jako jurorka i zarobić miliony dolarów?” − dopytywali fani.

Pytali tak długo, aż sprawą Spears zainteresowały się media, a sama Britney, dotąd milcząca, znalazła siłę, by o siebie zawalczyć. W czerwcu 2021 r., po 13 latach kurateli, wyznała przed sądem, że nie ma kontroli nad własnym życiem, była wykorzystywana i pozbawiana prywatności oraz zmuszana do stosowania środków antykoncepcyjnych i litu.

Britney Spears (Fot. Getty Images)

Britney Spears: Nie zapomniałam

Nowe życie Britney zaczęło się 12 listopada 2021 r., kiedy podczas krótkiej rozprawy sędzia Brenda Penny oficjalnie zniosła kuratelę nad artystką.

Po 13 latach wreszcie przyszedł czas, by rozliczyć się z odpowiedzialnymi za krzywdy. I choć to sam Jamie Spears we wrześniu 2021 r. złożył wniosek o zakończenie kurateli, to jego nagle dobre intencje nie przekonały Britney. – Pan Spears wierzy, że może uniknąć odpowiedzialności i sprawiedliwości. Jego wniosek został wysłany do mediów, zanim został doręczony do adwokata – skomentował wtedy prawnik artystki. Ojciec gwiazdy może rzeczywiście zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Już w czerwcu Britney zeznawała, że akceptował on wszystkie upokarzające praktyki, których doświadczyła podczas kurateli, apelowała o zbadanie tej kwestii. Drugą sprawą są finanse − szacuje się, że Jamie w ciągu ostatnich 10 lat na ubezwłasnowolnieniu córki zarobił ponad 5 mln dolarów.

Britney Spears (Fot. Getty Images)

Jak donoszą media, gwiazda nie chce widzieć się też z matką, Lynne Spears. W skasowanym już poście na Instagramie z początku listopada gwiazda oskarżała ją, że choć sama kurateli nie pełniła, to właśnie ona za nią stała.

„Nie powiedziałam jeszcze o wszystkich złych rzeczach, które mi zrobili, a za które powinni znaleźć się w więzieniu… Tak, również moja chodząca do kościoła matka! Przywykłam do milczenia na temat rodziny i trzymania ust na kłódkę, ale nie tym razem… Nie zapomniałam” − pisała gwiazda na Instagramie kilka dni po zakończeniu ubezwłasnowolnienia.

Britney Spears i Sam Asghari (Fot. Getty Images)

Co planuje Britney Spears

Mimo że Britney nie zapomniała o krzywdach, teraz koncentruje się na tym, co jest. „To wspaniałe... miłe... i błogie uczucie, kiedy cierpliwie czekasz 13 lat, aby móc żyć tak, jak chcesz, i wreszcie się to dzieje!!!” − cieszyła się Instagramie pod koniec listopada, informując przy okazji, że wreszcie, od miesiąca, przyjmuje właściwe leki.

Zmuszana przez lata do pracy, teraz sama decyduje o tym, czym chce lub nie chce się zajmować. Pod koniec listopada poinformowała w mediach społecznościowych, że właśnie nakręciła film „The Idol”. – Gwarantuję, że będzie pełny hitów − zapowiedziała, nie zdradzając nic więcej. Ze względu na zbieżność tytułów niektórzy spekulowali, że projekt może być związany z najnowszym serialem HBO, który wyprodukował The Weekend. Portal TMZ podaje jednak, że są to dwie różne produkcje.

Największe zmiany zniesienie kurateli przyniosło w życiu osobistym Britney. We wrześniu 2021 r., po czterech latach związku, gwiazda i jej partner Sam Asghari zaręczyli się i planują się pobrać − artystka nie musi już mieć zgody kuratora. Jej suknię ślubną zaprojektuje Donatella Versace. Spears zdradziła też, że myśli o kolejnym dziecku, marzy, by była to córka. A akurat Britney ostatnio marzenia naprawdę się spełniają.

Katarzyna Rycko
Proszę czekać..
Zamknij