Znaleziono 0 artykułów
13.02.2020

Jeff Bezos kupił najdroższą posiadłość w Los Angeles

13.02.2020
Kendall Jenner, Jeff Bezos i Jared Leto na MET Gali 2019 (Fot. Getty Images)

Twórca Amazona nabył nieruchomość wartą 165 milionów dolarów. Po niespełna miesięcznej przerwie Bezos odzyskał właśnie tytuł najbogatszego człowieka na świecie.

Fortunę Jeffa Bezosa szacuje się na 126 miliardów dolarów. Rocznie twórca Amazona zarabia podobno ok. 9 miliardów dolarów, co daje średnio 140 tysięcy dolarów na minutę. Miliarder posiada więcej pieniędzy niż cała brytyjska rodzina królewska razem wzięta i niejedno państwo na świecie. 

W ubiegłym roku, po rozwodzie z żoną, MacKenzie, który kosztował go ok. 10 miliardów dolarów, Bezos kupił trzypiętrowy apartament przy prestiżowej Piątej Alei w Nowym Jorku. Teraz zdecydował się na zakup posiadłości na Zachodnim Wybrzeżu. Jak donosi „Wall Street Journal”, twórca Amazona nabył willę wartą 165 milionów dolarów. Jest to najwyższa cena osiągnięta przez nieruchomość w historii Los Angeles. 

Jack Warner z żoną i synem w swojej posiadłości, "Vogue" 1970 (Fot. Horst P. Horst/Conde Nast via Getty Images)

Bezos odkupił liczący blisko cztery hektary teren od innego miliardera, Davida Geffena, producenta filmowego i teatralnego. Na parceli znajduje się tzw. The Warner Estate, czyli wybudowana w 1930 roku posiadłość należąca oryginalnie do Jacka Warnera, jednego z prezesów Warner Bros. Dom powstawał blisko 10 lat i początkowo miał pełnić funkcję pierwszego Warner Bros. Studio. Na kupionym przez Bezosa terenie znajdują się również domy dla gości, korty tenisowe i pole golfowe. 

Pod koniec stycznia, według doniesień „Forbesa”, Bernard Arnault zdetronizował Jeffa Bezosa, zostając najbogatszym człowiekiem na świecie. Fortunę dyrektora generalnego  francuskiej korporacji LVMH, do której należą takie marki jak Louis Vuitton, Dior oraz Moët & Chandon, szacowano wtedy na 117 miliardów dolarów. Zaledwie kilka tygodni później twórca Amazona powrócił na szczyt listy, który okupuje z niewielkimi przerwami od blisko dwóch lat. 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij