Znaleziono 0 artykułów
06.06.2022

Kate Moss celebruje jubileusz królowej w projekcie Johna Galliano

06.06.2022
Fot. Getty Images

W niedzielne popołudnie 5 czerwca ulicami Londynu przeszedł wielotysięczny tłum Brytyjczyków świętujących Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II. Wśród nich znalazła się sama Kate Moss, ubrana w marynarkę vintage z flagą Wielkiej Brytanii autorstwa Johna Galliano.

W czwartek 2 czerwca zaczęły się czterodniowe obchody Platynowego Jubileuszu królowej. Wtedy też odbyła się parada konna Trooping The Colour, a Elżbieta II, najdłużej panująca brytyjska monarchini, razem z członkami rodziny królewskiej pojawiła się na balkonie pałacu Buckingham. Celebrowanie jubileuszu zakończyło się w niedzielę 5 czerwca, kiedy wielotysięczny korowód Brytyjczyków przeszedł ulicami Londynu pod siedzibę królowej. Choć podczas uroczystości aparaty fotograficzne zwrócone były głównie na członków monarchii, m.in. księżną Kate, podczas niedzielnej parady wśród świętujących można było zobaczyć także Kate Moss. 

Fot. Getty Images

Na tę wyjątkową okazję Brytyjka założyła przykuwającą wzrok kreację. Moss postawiła na długą jedwabną sukienkę w kolorze czarnym i parę czerwonych szpilek od Vivienne Westwood, dodając do tego charakterystyczne dla niej naszyjniki w stylu boho. Głównym elementem stylizacji była marynarka z flagą Wielkiej Brytanii, którą Moss miała też na sobie na paryskim pokazie Johna Galliano na wiosnę 1993 roku. Kolekcja oddawała hołd brytyjskiej historii mody i marynarce wojennej – na wybiegu modelki prezentowały m.in. wojskowe kurtki i odważne fryzury, które przypominały trójrożne kapelusze.

Fot. Getty Images

Kurtkę Galliano Kate Moss mogła dostać od niego samego – projektant słynął wówczas z tego, że prezentował modelkom ubrania z własnych kolekcji.

Zuzanna Łukaszewska
Proszę czekać..
Zamknij