Znaleziono 0 artykułów
10.01.2023

Szlachetna miedź: Nowy trend w koloryzacji włosów

10.01.2023
Kendall Jenner (Fot. Getty Images)

Pierwsza była Kendall Jenner, która nową koloryzację włosów zaprezentowała podczas pokazu Prady na jesień-zimę 2022. Potem na odcień old copper postawiła modelka i aktorka Barbie Ferreira, a niedawno Lucy Boynton, pojawiając się z długimi miedzianymi włosami na premierze filmu „Bielmo”.

Początek roku sprzyja spektakularnym metamorfozom. W nowym sezonie najmodniejsze odcienie włosów są wyraziste, głębokie, nasycone. Jednym z nich jest old copper, czyli odcień starej miedzi. Koloryzacja, podobnie jak popularny teraz subtelny cynamon, to wybór idealna dla naturalnych brunetek. Różni się od tradycyjnej miedzi tym, że jest zmieszany z chłodniejszymi tonami – w ten sposób uzyskuje się stonowany odcień. Chłodniejszy brąz u nasady przechodzi stopniowo, w naturalny sposób, ku jaśniejszym odcieniom w kolorze postarzanej miedzi.

Zendaya (Fot. Getty Images)

Old copper jako pierwsza lansowała już w 2022 roku Kendall Jenner, która zaprezentowała nowy kolor włosów na pokazie Prady. Koloryzacja kontrastowała z odcieniem cery modelki, podkreślając jej naturalną urodę.

W przeciwieństwie do podstawowego odcienia miedzi, old copper mogą bez obaw wybierać także blondynki. Udowodniła to Lucy Boynton, która swój charakterystyczny platynowy bob zamieniła na długie, ogniste fale. Aktorka pojawiła się w odmienionej fryzurze na premierze filmu „Bielmo” 14 grudnia w Los Angeles. W połączeniu z kontrastującym z jej bladą cerą makijażem, a którym dominowały odcienie czerwieni, i zjawiskową kremową suknią, look gwiazdy, utrzymany w estetyce vampirecore, odwoływał się do przeszłości.

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij