Znaleziono 0 artykułów
09.07.2024

Powstaje sequel filmu „Diabeł ubiera się u Prady” z Meryl Streep i Emily Blunt

09.07.2024
Kadr z filmu „Diabeł ubiera się u Prady” (Fot. Materiały prasowe)

Diabeł znowu ubierze się u Prady. Oryginał był prawdziwym przebojem. W komedii romantycznej z 2006 roku Meryl Streep wcieliła się w rolę redaktorki naczelnej magazynu „Runway”. W sequelu kultowego filmu znów zobaczymy Mirandę Priestly oraz Emily Blunt w roli Emily Charlton. Premiera kontynuacji filmu nie została jeszcze zaplanowana.

Kultowy film „Diabeł ubiera się u Prady” doczeka się kontynuacji po 18 latach od premiery. Disney ogłosił, że rozpoczęto prace nad sequelem, a w głównych rolach ponownie zobaczymy Meryl Streep i Emily Blunt. Czyżby szykowała się kolejna modowa rewolucja?

Meryl Streep powróci w sequelu „Diabeł ubiera się u Prady”

Jak potwierdzają źródła, Meryl Streep powraca jako bezwzględna Miranda Priestly, redaktorka naczelna magazynu „Runway”. Emily Blunt, która w pierwszym filmie grała jej asystentkę, teraz jest wysoką postawioną menadżerką w luksusowej firmie modowej. Choć Anne Hathaway nie potwierdziła jeszcze swojego udziału jako Andy Sachs, fani nie tracą nadziei.

Kadr z filmu „Diabeł ubiera się u Prady” (Fot. Materiały prasowe)

Temat filmu „Diabeł ubiera się u Prady”

Miranda Priestly musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości –tradycyjne media wydają się tracić swoją niezagrożoną pozycję. O przyszłości magazynu mogą zdecydować lukratywne kontrakty reklamowe. Na czele koncernu dóbr luksusowych stoi teraz nie kto inny, a Emily Charlton, którą redaktorka naczelna dręczyła w pierwszej części produkcji. Za scenariusz ma znów odpowiadać Aline Brosh McKenna („U ciebie czy u mnie?”). Na zwiastun filmu przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Film powstał w 2006 roku. Dlaczego na sequel czekaliśmy tak długo?

Anne Hathaway powiedziała kiedyś, że nie widzi potrzeby nakręcenia sequelu. – Nie sądzę, żeby kontynuacja tej historii kiedykolwiek się wydarzyła, ale jak widać, czasami cuda się zdarzają – mówiła w marcu „E! News”. – Myślę, że Andy jest teraz w Paryżu, pisze dla francuskiego magazynu i ma się świetnie – dodawała aktorka.

Kadr z filmu „Diabeł ubiera się u Prady” (Fot. Materiały prasowe)

„Diabeł ubiera się u Prady” należy do najbardziej kultowych filmów lat 2000.

Oryginalny film powstawał, jeszcze zanim książka Lauren Weisberger trafiła do księgarń. Pierwsze sto stron i zarys historii przekonały wytwórnie filmową 20th Century Studios do produkcji. Meryl Streep za rolę Mirandy zgarnęła Złoty Glob i nominację do Oscara, a film zarobił imponujące 326 milionów dolarów na całym świecie. Kto by pomyślał, że taki hit doczeka się swojej kontynuacji po niemal 20 latach?

Hela Kozak
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Powstaje sequel filmu „Diabeł ubiera się u Prady” z Meryl Streep i Emily Blunt
Proszę czekać..
Zamknij