Znaleziono 0 artykułów
29.10.2019

Rachel Weisz zagra Elizabeth Taylor

29.10.2019
(Fot. Jon Kopaloff/Getty Images)

Filmowa biografia „A Special Relationship” opowie o tym, jak za sprawą niezwykłej przyjaźni ze swoim asystentem, Rogerem Wallem, ikona kina została aktywistką.

Elizabeth Taylor była jedną z ostatnich ikon złotej ery Hollywood, a zarazem jedną z pierwszych współczesnych gwiazd. Aktorka zagrała w największych produkcjach lat 50. i 60., takich jak „Kleopatra” i „Kto się boi Virginii Woolf?”, a jej talent nagrodzono dwoma Oscarami i Złotym Globem. Jednocześnie prasa żyła jej kolejnymi ślubami i rozwodami (Taylor wyszła za mąż osiem razy) oraz ekstrawaganckim życiem. Aktorka była również znaną aktywistką, walczącą o prawa osób chorych na HIV/AIDS. 

To właśnie społeczne zaangażowanie Taylor będzie tematem nowej biografii aktorki. „A Special Relationship” pokaże proces przemiany ikony kina w aktywistkę pod wpływem przyjaźni ze swoim asystentem. Roger Wall był gejem, który dorastał na skrajnie homofobicznym Południu Stanów Zjednoczonych. Mimo różnic pochodzenia i doświadczeń, między aktorką i asystentem narodziła się niezwykła przyjaźń.

W rolę Elizabeth Taylor wcieli się Rachel Weisz, laureatka Oscara za rolę w „Wiernym ogrodniku”, gwiazda takich filmów jak „Nieposłuszne” i „Faworyta”. Za kamerą stanie żeński duet Bert & Bertie. Po premierze ich filmu „Troop Zero” na festiwalu Sundance reżyserki znalazły się na liście dziesięciu obiecujących talentów magazynu „Variety”. Scenariusz przygotuje Simon Beaufoy, autor nagrodzonej Oscarem historii „Slumdog. Milioner z ulicy”. 

Widzów nieprzerwanie fascynuje prywatne życie ikon kina. A Elizabeth Taylor niezaprzeczalnie była jedną z nich. Simon Beaufoy napisał historię, która pokaże humor i wrażliwość Liz, a ożywi jej postać niezwykle utalentowana Rachel Weisz – powiedzieli „Variety” producenci projektu. – Film pokaże, jak przyjaźń może zmienić ludzkie życie i w jaki sposób Elizabeth pomogła zmienić świat – dodali.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij