Znaleziono 0 artykułów
08.03.2022

Salma Hayek z córkami na pokazie Balenciagi

08.03.2022
Od lewej: Mathilde Pinault, Valentina Paloma Pinault, Salma Hayek i François-Henri Pinault (Fot. Getty Images)

Salma Hayek wraz z córkami wzięła udział w jednym z ostatnich wydarzeń paryskiego tygodnia mody. Pokaz Balenciagi na sezon jesień-zima 2022-2023 był jednocześnie wyrazem wsparcia dla Ukrainy.

Dyrektor kreatywny Balenciagi Demna Gvasalia planował zwrócić uwagę podczas najnowszego pokazu na zmiany klimatyczne. Ale po wybuchu wojny scenografia, a także scenariusz oraz prezentowane projekty musiały nabrać innego znaczenia. Modelki i modele przedzierali się przez zamieć śnieżną w niebieskich i żółtych strojach. „Ten pokaz nie wymaga komentarza” – napisał projektant w manifeście. „Niech będzie dedykacją dla nieustraszonej postawy, oporu, a także triumfu miłości i pokoju”.

Wśród gwiazd na widowni były Salma Hayek, jej 14-letnia córka Valentina i 21-letnia pasierbica Mathilde Pinault. Towarzyszył im również mąż aktorki François-Henri Pinault. Cała rodzina wybrała na ten wieczór kreacje, w których dominowała czerń.

Salma Hayek z córkami (Fot. Getty Images)

Mąż Hayek, ostatnio podziwianej za rolę w filmie „Dom Gucci”, wyglądał elegancko w prostym garniturze. Aktorka zdecydowała się na prążkowany sweter Balenciagi, oversizeową dźinsową koszulę, satynową spódnicę za kolana, wykończoną delikatną koronką. Całą stylizacje uzupełniła wysokimi skórzanymi butami, srebrnymi bransoletkami, pierścionkami, okularami przeciwsłonecznymi oraz kopertówką Balenciagi Editor Xs.

Córka aktorki Valentina też wybrała torebkę Balenciagi – Le Cagole. Do swetra i krótkiej spódnicy założyła rajstopy z logiem marki i czółenka na obcasie – wszystko w czerni.Mathilde Pinault postawiła na dżinsowy look – spodnie z bardzo długimi nogawkami i krótką kurtkę.

Po pokazie Salma Hayek, ubrana w T-shirt w kolorach flagi Ukrainy, pozowała z Kim Kardashian, wielką fanką Balenciagi, która miała na sobie kombinezon z taśmy z logiem marki.

Niebiesko-żółte koszulki położone zostały przed pokazem na krzesłach dla widzów, na znak wsparcia i współczucia dla Ukrainy.

Demna Gvasalia założył tego wieczoru właśnie taki T-shirt. Wcześniej opublikował manifest, w którym nawiązał do własnych doświadczeń, związanych wojną domową między Gruzją a Osetią Południową, wspieraną przez Rosję. 12-letni wtedy Demna, urodzony w Gruzji, uciekł z rodziną do Niemiec – „sam stałem się uchodźcą, którym pozostanę już na zawsze”, napisał w manifeście.

Balenciaga poinformowała fanów w mediach społecznościowych, że będzie wykorzystywać swoje profile do przekazywania informacji o wojnie oraz potrzebach uchodźców.

Weronika Kochel
Proszę czekać..
Zamknij