Znaleziono 0 artykułów
04.01.2023

Serial „Kalejdoskop” najchętniej oglądaną produkcją na Netfliksie

04.01.2023
Fot. Materiały prasowe/Netflix

Netflix wypuścił kolejny hit. Serial kryminalny „Kalejdoskop” zdetronizował przebój „Wednesday” Tima Burtona, który przez blisko miesiąc zajmował pierwsze miejsce wśród najchętniej oglądanych w Polsce produkcji.

Serial „Kalejdoskop” autorstwa Erica Garcii zadebiutował na Netfliksie 1 stycznia 2023 roku. Historia genialnych złodziei próbujących włamać się do pozornie idealnie zabezpieczonego skarbca potężnej korporacji w Nowym Jorku szybko zdobyła popularność i zajęła pierwsze miejsce wśród najchętniej oglądanych produkcji w Polsce.

Fabuła serialu inspirowana jest huraganem Sandy, który w 2012 roku przeszedł przez Karaiby i Wschodnie Wybrzeże USA, powodując szkody szacowane na prawie 82 miliardy dolarów. Woda przedostała się wtedy również do nowojorskiego depozytu powiązanego z największymi firmami z Wall Street. Znajdowały się tam warte ponad 1,7 miliona dolarów certyfikaty obligacji i akcji, które zostały przemoczone. W skarbu były też warte rzekomo 70 miliardów dolarów obligacje na okaziciela. To zainspirowało Erica Garcię do stworzenia serialu.

Fot. Materiały prasowe/Netflix

Akcja „Kalejdoskopu” rozgrywa się na przestrzeni 25 lat. Odcinki serialu przedstawiają inny fragment skomplikowanego skoku, a ich tytuły są oznaczone różnymi kolorami, które określają czas fabuły. Przykładowo „Żółty” to wydarzenia dziejące się sześć tygodni przed napadem, „Pomarańczowy” to moment, kiedy do kulminacyjnych wydarzeń zostały trzy tygodnie, a „Czerwony” przedstawia poranek po napadzie. Co ciekawe, odcinki można oglądać w dowolnej kolejności, ponieważ każdy z nich stanowi oddzielną historię. Który obejrzymy jako pierwszy czy drugi – nie wpłynie na całościowe postrzeganie serialu. Netflix sugeruje jednak, aby finałowy epizod, „Biały”, pozostawić na koniec.

W serialu zagrali m.in.: Giancarlo Esposito, Rufus Sewell, Paz Vega, Rosaline Elbay, Jai Courtney, Peter Mark Kendall, Jordan Mendoza, Tati Gabrielle, Soojeong Son. Twórcą, scenarzystą, producentem i showrunnerem jest Eric Garcia. Produkcja zajął się również m.in. Ridley Scott.

Aleksandra Kupras
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Serial „Kalejdoskop” najchętniej oglądaną produkcją na Netfliksie
Proszę czekać..
Zamknij