Znaleziono 0 artykułów
19.06.2024

Wszystko, co wiemy o Suri Cruise, córce Katie Holmes

19.06.2024
Suri Cruise, córka Katie Holmes i Toma Cruise’a, wkracza w dorosłość (Fot. Getty Images)

Suri Cruise świętowała niedawno 18. urodziny. Dziewczyna wygląda jak Katie Holmes. Ale czy córka Toma Cruise’a pójdzie w ślady sławnych rodziców?

Suri (nadano jej imię godne gwiazdorskiej córki – „Suri” oznacza po hebrajsku „księżniczkę”) Cruise stała się obiektem fascynacji już w momencie jej narodzin. Gdy przyszła na świat 18 kwietnia 2006 r., jej rodzice – Katie Holmes i Tom Cruise – należeli do najsławniejszych par Hollywood. Emocje wzbudzały różnica wieku między małżonkami, ich relacje ze scjentologami, kontrowersje wokół rozpadu poprzedniego małżeństwa aktora z Nicole Kidman. Na pierwszej okładce prestiżowego magazynu Suri wystąpiła jako kilkumiesięczne niemowlę. Sesję do „Vanity Fair” z października 2006 r. zrealizowała sama Annie Leibovitz. Dumnych rodziców – Katie i Toma – wypytywano o doświadczenie rodzicielstwa. – Zawsze marzyłem, żeby zostać ojcem – mówił Cruise. – Odkąd ją zobaczyłam, stałam się matką – dodawała Katie. – Ma oczy Toma – twierdziła ona. – Cała Katie – rozczulał się on. Idylliczny obraz (w sesji wystąpiły także adoptowane dzieci Cruise’a, Bella i Connor, którzy do dziś pozostają pod wpływem „kościoła”) burzyły plotki krążące o okolicznościach porodu. Zgodnie z obrządkiem scjentologicznym Katie nie mogła wydać z siebie dźwięku. Cichy poród w otoczeniu wyłącznie zaufanych członków sekty był jednak ceną, którą młodziutka mama była gotowa zapłacić za miłość. Do czasu. 

Z rodzicami (Fot. Getty Images)

Suri wychowała się z mamą, Katie Holmes, w Nowym Jorku. Z ojcem od dawna nie ma kontaktu 

Gdy Suri miała zaledwie sześć lat, w 2012 r., ogłoszono, że Katie i Tom biorą rozwód. Wówczas córka zamieszkała z mamą w Nowym Jorku. – Cieszyłam się, że zostałam mamą przed trzydziestką. Dorastałyśmy razem – mówiła Katie Holmes. Pozwolono jej odejść z sekty, ale zabroniono wypowiadania się na temat życia, które wiodła z Tomem. Dziś jej córkę nie łączy nic ani z nieobecnym ojcem, którego nie widziała od lat (nie rozmawia z nim nawet przez telefon), ani z przybranym rodzeństwem. 

Suri Cruise od dziecka interesowała się modą, teatrem i tańcem

Gdy układały sobie nowe życie na Manhattanie, media nieustannie interesowały się młodą aktorką i jej śliczną córeczką. – Paparazzi nas śledzili, gdziekolwiek się pojawiłyśmy. A przecież nie mogłam jej zabronić wychodzenia z domu. Po parku spacerowałyśmy więc o szóstej rano – mówi Holmes.

(Fot. EastNews)

Katie dbała o to, by jej córka dorastała z dala od blasku fleszy, w stabilnym i niewinnym otoczeniu. – Wyrosła na silną, dobrą, czułą dziewczynę. A mnie macierzyństwo daje poczucie sensu – mówiła aktorka. Mała Suri uczęszczała do elitarnej szkoły prywatnej Avenues na Manhattanie. W dzieciństwie do jej największych pasji należał balet. Od początku wykazywała talenty artystyczne. Grywała w szkolnych przedstawieniach – Morticię Addams czy Philocleę w „Head over Heels”, a po lekcjach chodziła na broadwayowskie spektakle. Potencjał dostrzegała w niej oczywiście mama – Suri zaśpiewała piosenkę „Blue Moon” ze ścieżki dźwiękowej filmu „Razem i osobno” (2022) w reżyserii Holmes. 

Suri inspiruje stylem tak, jak jej mama 

Wystarczy zobaczyć jedno zdjęcie, by wiedzieć też, że Suri odziedziczyła po mamie gust. Jako dziecko nazywano ją „Hollywood’s Hottest Tot”, podliczając, że ma garderobę wartą 3 mln dolarów (150 tys. kosztowały same buty). Jej nastoletni styl to połączenie trendów z lat 90. z boho. W większości stylizacji przypomina Joey z serialu „Jezioro marzeń”, czyli postać, która przyniosła sławę Holmes. Sukienki na ramiączkach spaghetti, proste jeansy, kardigany – te rzeczy Katie kocha do dziś. Suri pożycza ubrania z jej szafy, jednocześnie kreując własną estetykę. 

Suri wybiera się na studia na prestiżowy uniwersytet 

(Fot. EastNews)

Gdy Suri ukończyła 18 lat, świat obiegła wiadomość o jej planach na przyszłość. Cruiseówna zdała na studia do Carnegie Mellon University w Pittsburghu, jednej z najlepszych prywatnych uczelni w Stanach Zjednoczonych, znanej ze swoich programów artystycznych. Prawdopodobnie podejmie naukę na kierunku związanym z modą. Nowy etap w życiu postanowiła podkreślić definitywnym zerwaniem z ojcem. Na scenie występowała pod pseudonimem Suri Noelle, teraz nazwisko Cruise ma ostatecznie zniknąć z jej dokumentów. – Codziennie odkrywam, że jestem matką niezwykłego człowieka – mówi Holmes, podkreślając dumę z dorosłej córki. A scjentolodzy martwią się o to, co powie o nich w swoim pierwszym wywiadzie, na który czekają wszyscy fani Holmes i antyfani Cruise’a. Czy zdradzi sekrety, do których zachowania zobowiązano jej mamę? 

 

Anna Konieczyńska
  1. Ludzie
  2. Portrety
  3. Wszystko, co wiemy o Suri Cruise, córce Katie Holmes
Proszę czekać..
Zamknij