Znaleziono 0 artykułów
22.02.2021

Piękna skóra zimą

22.02.2021
(Fot. Getty Images)

Nie tylko nawilżanie. Zanim nadejdzie wiosna, powinniśmy stosować inne kosmetyki niż w cieplejszych miesiącach. Oto pięć sposobów na piękną skórę zimą.

1.   Zmień produkt, którym oczyszczasz skórę

Nic dziwnego, że produkty którymi myjesz skórę, muszą zostać zmienione. Teraz twoja twarz może łatwo odwonić się przez kaloryfery, a pieniące produkty mogą uszkadzać wierzchnią warstwę skóry. 

Pochodząca z Nowego Jorku kosmetyczka Cynthia Rivas sugeruje: – Do porannego mycia twarzy użyj tylko odrobiny wody, a wieczorem stosuj produkt, którego regularnie używasz. Jeśli czujesz, że cera jest sucha, idealny będzie bardziej kremowy produkt.

Najlepiej działają olejki, które zmieniają się w płyn po kontakcie z wodą, bo usuwają makijaż i zanieczyszczenia lepiej niż ich żelowe odpowiedniki.

(Fot. Getty Images)

2. Nie zapominaj o złuszczaniu

Latem się pocimy a skóra ma tendencję do zatykania się, więc często włączamy peelingi do codziennej pielęgnacji. Zimą też jest to konieczne – staraj się nie pomijać tego ważnego kroku.

Zimą należy nieco zmniejszyć częstotliwość złuszczania (1-2 razy w tygodniu), bo skóra jest wrażliwa – mówi Rivas. – Dzięki złuszczaniu pozbędziesz się martwych komórek skóry, więc produkty łatwiej wnikną w pory.

Godnym polecenia składnikiem peelingów jest ryż – delikatny dla skóry, usuwa martwe komórki, pozostając skórę aksamitnie miękką, a nie podrażnioną.

(Fot. Getty Images)

3. Chroń się przed promieniami UVB

Kontynuuj stosowanie ochrony o szerokim spektrum – wybieraj kremy o SPF co najmniej 30.

To idealny czas na wypróbowanie niektórych zabiegów. – Praca nad przebarwieniami jest lepsza jesienią i zimą – mówi Rivas.

4. Rób maseczki

Skóra jest spragniona, odwodniona i podrażniona zimą, bo poziom wilgoci na zewnątrz spada, a więc woda z powietrza i naskórka szybciej odparowuje. Oznacza to, że substancjom odżywczym trudniej jest wnikać w skórę.

– Zawsze zachęcam do maseczki po złuszczaniu – wyjaśnia Rivas. – Będzie miała lepsze działanie. Najlepsze są maski z większą zawartością kwasu hialuronowego i przeciwutleniaczy. Nie da się przesadzić z nimi przesadzić!

(Fot. Getty Images)

5. Dopasuj nawilżenie do potrzeb

Niektórzy uważają, że nawet najbogatsze kremy nie zapewniają im odpowiedniego nawilżenia, podczas gdy inni twierdzą, że ich skóra może stać się tłusta i podatna na powstawanie wyprysków, gdy używają zbyt ciężkich produktów.

Włączenie nawilżającego serum do porannej i wieczornej pielęgnacji jest bardzo skuteczne – mówi Rivas. – Szczególnie lubię kwas hialuronowy. Zatrzymuje wodę i ma lekką konsystencję. Posiadaczki tłustej cery zwykle potrzebują dobrego serum do nawilżenia.

Emma Strenner
Proszę czekać..
Zamknij