Znaleziono 0 artykułów
05.09.2023

Unikalna filozofia domu w nowym projekcie Visionnaire

05.09.2023
Visionnaire stworzyło projekt domu „Volare”, który został zaprezentowany podczas 61. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (Fot. Materiały prasowe)

Według marki Visionnaire, wnętrza są nie tylko przestrzeniami spełniającymi określone funkcje, ale również odzwierciedleniem marzeń, pragnień i najskrytszych wspomnień człowieka. W ramach nowego sezonu Visionnaire stworzyło unikalny w swoim podejściu, kompleksowy projekt architektury i aranżacji wnętrz, który został zaprezentowany w kwietniu podczas 61. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie.

Tytuł projektu to Volare – mówi Leo Cavalli, dyrektor generalny i współzałożyciel Visionnaire.  –Volare to nazwa dewelopera, z którym współpracujemy, ale jest to także nazwa nowej kolekcji, do której zainspirowaliśmy się utworem Domenico Modugno. Dla nas „Volare” oznacza robienie miejsca dla wyobraźni, wznoszenie się w górę, by zobaczyć szersze perspektywy, pielęgnować wizje i być wizjonerami.

Projekt dotyczy willi o powierzchni 2 tys. m2, która zostanie wzniesiona na wyspie Jumeirah Bay w Dubaju. Luksusowa posiadłość charakteryzować się będzie wyrazistym stylem, w którym kolory będą płynnie przechodzić z zewnątrz budynku do jego środka, łącząc jednocześnie innowację z szacunkiem do genius loci, czyli „ducha opiekuńczego miejsca”.

Visionnaire stworzyło projekt domu „Volare”, który został zaprezentowany podczas 61. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (Fot. Materiały prasowe)

Volare: Nowa filozofia domu

„Volare” jest innowacyjnym konceptem mieszkaniowym Visionnaire, który został stworzony w oparciu o prawdziwą filozofię domu, inspirowaną japońskim terminem „yungen”. Koncepcja marki koncertuje się na sugestywnym ukazywaniu piękna, zamiast jego dosadnego eksponowania, a także na przeżyciu estetycznym, które wymaga kontemplacji i wrażliwości.

Naszym motorem rozwoju zawsze byli nasi klienci – kontynuuje Leo Cavalli. – Najpierw, prosząc nas o znalezienie rozwiązań dla kuchni, potem łazienek, potem mebli ogrodowych, a teraz ta do opracowania całej filozofii domu. Dlatego nasz język stale zbliża się do architektury, aby przekazać spójną ideę domu, który jeszcze pełniej oddaje osobowość jego właściciela.

Julia Goljan
Proszę czekać..
Zamknij