Znaleziono 0 artykułów
21.07.2021

Zwiastun filmu „The Last Duel” Ridleya Scotta

21.07.2021
Kadr z filmu "The Last Duel" (Fot. materiały prasowe)

Matt Damon i Adam Driver zmierzą się w ostatnim pojedynku. W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun wyczekiwanego filmu „The Last Duel” w reżyserii Ridleya Scotta. Premiera w kinach jesienią.

Po 24 latach od premiery oscarowego „Buntownika z wyboru” hollywoodzcy przyjaciele Ben Affleck i Matt Damon znów napisali wspólnie scenariusz, tym razem na podstawie książki Erica Jagera „The Last Duel: A True Story of Trial by Combat in Medieval France”. Akcja rozgrywa się w średniowiecznej Francji pod panowaniem króla Karola VI Szalonego. Na kartach powieści i na ekranie śledzimy losy rycerza Jeana de Carrougesa (Matt Damon), który po powrocie z wojny musi stoczyć pojedynek na śmierć i życie z dawnym przyjacielem, Jacquesem LeGrisem (Adam Driver), oskarżonym o gwałt przez żonę Carrougesa, Marguerite (Jodie Comer).

(Fot. materiały prasowe)

W filmie oprócz Matta Damona („Jason Bourne”, „Marsjanin”, „Interstellar”), Adama Drivera („Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie”, „Historia małżeńska”) oraz Jodie Comer („Obsesja Eve”), gra też Affleck (jako hrabia Pierre d’Alençon). Na ekranie zobaczymy również Harriet Walter, Nathaniela Parkera, Sama Hazeldine’a, Michaela McElhattona, Clive Russell czy Julian Firth. Za reżyserię odpowiada czterokrotnie nominowany do Oscara Ridley Scott, a za scenariusz Affleck, Damon i protegowana Martina Scorsesego, Nicole Holofcener („Ani słowa więcej”). Produkcją filmu zajmuje się wytwórnia 20th Century Studios. Premiera zaplanowana jest na 15 października 2021 roku.

 

Pola Dąbrowska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Zwiastun filmu „The Last Duel” Ridleya Scotta
Proszę czekać..
Zamknij