Znaleziono 0 artykułów
23.01.2020

Winona Ryder w nowym serialu HBO

Julia Właszczuk

„Spisek przeciwko Ameryce” to adaptacja powieści Philipa Rotha, która przedstawi alternatywną wersję historii Stanów Zjednoczonych lat 30. i 40. XX wieku. Sześcioodcinkowa seria zadebiutuje na platformie HBO GO już 17 marca.

Gdy po wielu latach przerwy Winona Ryder powróciła na ekrany, zaczęto mówić o „renesansie Winony”. Od tego czasu aktorka wcieliła się w rolę Joyce Byers w „Stranger Things”, zagrała w serialu „Kto się odważy”, a w kinie mogliśmy oglądać ją w filmach „W obronie własnej” oraz „Eksperymentator”. Niedługo Ryder powróci niejako do początków swoich kariery. Po ponad 30 latach wcieli się ponownie w rolę Lydii Deetz w drugiej części „Soku z żuka” Tima Burtona.

Aktorka nie ma zamiaru zwolnić tempa. Już niedługo będziemy mogli ją oglądać w serialowej adaptacji powieści „Spisek przeciwko Ameryce” Philipa Rotha, której akcja dzieje się na przełomie lat 30. i 40. XX wieku. Produkcja opowie alternatywną historię Stanów Zjednoczonych widzianą z perspektywy robotniczej rodziny żydowskiej z New Jersey. W wyborach prezydenckich zamiast Roosevelta na fotelu prezydenckim w Stanach zasiada faszyzujący Charles Lindbergh, którego antysemicka i ksenofobiczna polityka uruchamia uśpione pokłady nienawiści. 

 

Winona Ryder wcieli się w rolę Evelyn Finkel, niezamężnej kobiety, która poświęciła najlepsze lata swojego życia, by zająć się chorą matką. Teraz marzy, by rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Na ekranie zobaczymy też Zoe Kazan, która zagra Bess, siostrę Evelyn, i troskliwą matkę Levin, która stara się chronić rodzinę przed atakami radykałów. W obsadzie znalazło się również miejsce dla Morgana Spectora, Johna Turturro i Anthony’ego Boyle’a. Twórcami sześcioodcinkowej serii są David Simon („Kroniki Times Square”) i Ed Burns („Prawo ulicy”). 

– Philip Roth, jednen z największych amerykańskich pisarzy, jest przede wszystkim znany jako autor historii, które głęboko poruszają czytelnika, bo traktują o kondycji człowieka – mówi David Simon, któremu udało się spotkać z Rothem przed jego śmiercią w 2018 roku, aby omówić założenia projektu. – „Spisek…” jest zupełnie inną powieścią. To poruszający traktat polityczny o Ameryce, która nieoczekiwanie zwraca się w stronę totalitaryzmu i nietolerancji. Tą proroczą książkę wydano w 2004 roku. Roth ostrzegał nas, jak może potoczyć się nasza historia i mam wrażenie, że dobrze przewidział rozwój przyszłych wydarzeń – dodaje. 

Miniserial zadebiutuje na HBO i HBO GO już 17 marca.

Kadr z serialu "Spisek przeciwko Ameryce" (Fot. materiały prasowe HBO)

1/5Winona Ryder w nowym serialu HBO

"Spisek przeciwko Ameryce"

Proszę czekać..
Zamknij