Znaleziono 0 artykułów
24.06.2020

Najlepsze stylizacje Solange

Michalina Murawska

Długo szukała własnego stylu. Od czasu MET gali w 2017 współpracuje ze stylistką Kyle Luu. Infantylne sukienki mini i t-shirty z kolorowymi nadrukami zamieniła na awangardowe kreacje projektu Diona Lee, Davida Komy i Y/Project. Stała się tym samym nieoficjalną ambasadorką młodych talentów. Dziś młodsza, lecz wcale nie mniej zdolna, siostra Beyoncé obchodzi 35. urodziny, a my przypominamy jej najlepsze kreacje z ostatnich kilkunastu miesięcy.

Na gali MET w 2017 roku, poświęconej dziedzictwu Rei Kawakubo, Solange pojawiła się w kreacji Thoma Browne’a, która z jednej strony była ukłonem w stronę Comme des Garçons, a z drugiej – jasnym sygnałem, że Kyle Luu, nowa stylistka wokalistki, skieruje jej wizerunek na zupełnie nowe tory.

Awangardowy look Solange świetnie korespondował z jej oryginalnym brzmieniem. Młodsza siostra Beyoncé tworzy muzykę zaangażowaną i wielowymiarową. Równie ważna, co dźwięki, jest oprawa wizualna. O tym, jak dobrze Solange dogaduje się z Luu (artystka odkryła ją na Instagramie – Luu wcześniej przez cztery lata pracowała z Travisem Scottem), świadczył film towarzyszący albumowi „When I Get Home”. 40-minutowa produkcja, która podobnie jak krążek, była hołdem dla korzeni i kulturowego dziedzictwa Solange, każdego fana awangardowej mody przyprawiła o szybsze bicie serca. Były tu kreacje Helmuta Langa i Telfar, archiwalne projekty Thierry’ego Muglera i Toma Forda dla Gucci, a także pokaz kolekcji młodych zdolnych, w tym przede wszystkim Karen Wolf i Esmay Wagemans. Od premiery „When I Get Home” w marcu minął rok. Solange i Luu nas szczęście nie zwalniają tempa, a ostatnio sporo inspiracji odnajdują u australijskiego projektanta Diona Lee.

1/10W sukni Iris van Herpen na rozdaniu nagród Grammy, 2017 rok

  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Najlepsze stylizacje Solange
Proszę czekać..
Zamknij