Znaleziono 0 artykułów
14.02.2020

Billie Eilish prezentuje piosenkę z Bonda

14.02.2020
Billie Eilish (Fot. Getty Images) 

Osiemnastolatka, która triumfowała podczas ostatniego rozdania nagród Grammy, ujawniła utwór „No Time To Die” nagrany na potrzeby 25. części przygód Jamesa Bonda o tym samym tytule. 

– James Bond to najfajniejsza franczyza, jaka kiedykolwiek istniała. Wciąż jestem w szoku – mówiła Billie Eilish, gdy dowiedziałą się, że dostąpi zaszczytu wykonania bondowskiej piosenki. Na swoim Instagramie napisała, że „utwór do 25. filmu z serii o agencie 007 stworzyła wspólnie z bratem, Finneasem”. Po raz pierwszy można go było usłyszeć wczoraj o północy czasu polskiego na oficjalnym profilu artystki. Tym samym Eilish dołączyła do prestiżowego grona twórców bondowskich przebojów. Wśród najpopularniejszych tematów muzycznych w historii znalazły się „GoldenEye” Tiny Turner, „Die Another Day” Madonny ze „Śmierć nadejdzie jutro”, czy „Live and Let Die” Paula McCartneya z „Żyj i pozwól umrzeć”. W ostatnich latach do bondowskiej drużyny dołączyli Adele i Sam Smith.  

Na ekranie 25. odsłonę bondowskiej sagi, „Nie czas umierać”, zobaczymy już 3 kwietnia. To ostatnia część, w której w roli agenta 007 pojawi się Daniel Craig. Na liście jego potencjalnych następców znaleźli się m.in. Tom Hiddleston, James Norton i Richard Madden. 

Kilka dni temu Eilish zaśpiewała beatlesowskie „Yesterday” podczas sekcji „In Memoriam” 92. ceremonii rozdania Oscarów. W przyszłym roku ma szansę ponownie stanąć na scenie, tym razem z autorskim utworem z Bonda. Czy zasłuży na statuetkę?

W tym roku ma też ukazać się druga płyta artystki. Czy uda jej się zdyskontować sukces debiutanckiego albumu „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”. Jedno jest pewne, osiemnastolatka budzi ogromne emocje. Nie dość, że Anna Wintour zaprosiła ją na okładkę „Vogue'a” (i nie przekonała jej nawet do zmiany wizerunku – na zdjęciach widzimy charakterystyczne zielone odrosty i paznokcie Eilish), to jeszcze światek muzyczny uwielbia ją, niezależnie od podziałów gatunkowych. Jest też ulubienicą czytelników Vogue.pl. Jej sylwetka była jednym z najchętniej czytanych tekstów 2019 roku. 

Anna Konieczyńska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Billie Eilish prezentuje piosenkę z Bonda
Proszę czekać..
Zamknij