Znaleziono 0 artykułów
16.09.2021

W życiu jak w filmie – styl gwiazd po godzinach

16.09.2021
Fot. Getty Images

Odgrywanie tej samej roli przez wiele sezonów niewątpliwie ma wpływ na prawdziwe życie. Zobacz, które gwiazdy przeniosły estetykę swoich postaci do prywatnych szaf.

Oscar Wilde napisał kiedyś: „Życie naśladuje sztukę bardziej niż sztuka naśladuje życie”. Miał w tym niewątpliwie dużo racji. Wielu aktorów postanowiło bowiem kilkukrotnie ubrać się w stylu inspirowanym postaciami, w które wcielili się w kultowych serialach. Trudno się temu dziwić. Odgrywanie tej samej roli przez wiele sezonów niewątpliwie ma wpływ na prawdziwe życie. Poniższe gwiazdy przeniosły estetykę swoich postaci do prywatnych szaf, czerpiąc z nich w bardziej pośredni lub bezpośredni sposób.

Od Sary Jessiki Parker, która śladem Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście” lubi eksperymentować z modą, po Dana Levy’ego, który podobnie do granego przez siebie w „Schitt’s Creek” Davida Rose’a najlepiej czuje się w grubych, przykuwających uwagę swetrach. Inni bohaterowie na naszej liście? Rachel Green, Buffy, Don Draper i wielu więcej.

Oto 11 zdjęć aktorów, którzy ubrali się podobnie do granych przez siebie serialowych postaci.

Jennifer Aniston

Fot. Getty Images

Postać: Rachel Green z „Przyjaciół

Styl: W serialu grana przez Aniston postać pracowała jako buyerka (osoba, która selekcjonuje kolekcje dostępne potem w sklepach) dla Ralpha Laurena, w związku z czym w swoich stylizacjach stawiała zazwyczaj na elegancję i minimalizm. Jedną z jej najczęstszych stylizacji była prosta slip dress. W podobnej Aniston zaprezentowała się podczas afterparty po rozdaniu nagród Emmy w 2000 r.

Dan Levy

Fot. Getty Images

Postać: David Rose z „Schitt’s Creek

Styl: Czarno-biała awangarda. Im drożej, tym lepiej. W zeszłym miesiącu Levy w Los Angeles, zakładając sweter od Loewe, odzwierciedlił zamiłowanie granego przez siebie w „Schitt’s Creek” bohatera do luksusowych, rzucających się w oczy dzianin.

Taraji P. Henson

Fot. Getty Images

Postać: Cookie Lyon z Imperium

Styl: Elegancja przez duże E. Look Cookie nigdy nie jest kompletny bez futra, zwierzęcego printu i mnóstwa brylantów. Na gali American Music Awards 2020 Henson zainspirowana swoją postacią z „Imperium” pojawiła się w srebrnej, zdobionej sukience Giorgio Armani.

Sarah Michelle Gellar

Fot. Getty Images

Postać: Buffy Summers z „Buffy: Postrach wampirów

Styl: Pamiętacie odcinek „Buffy: Postrachu wampirów”, kiedy główna bohaterka pojawiła się w białej balowej sukni i skórzanej kurtce? Gellar nawiązała do tej kultowej stylizacji w 2017 roku, przełamując dziewczęcą sukienkę rockową ramoneską.

Hunter Schafer

Fot. Getty Images

Postać: Jules Vaughn z „Euforii

Styl: Grunge’owa it-girl. Buty na platformie, mocny makijaż oka i ubrania w stylu vintage. Na Złotych Globach w 2019 roku Schafer zaprezentowała się w sukience w psychodeliczny print i z różowymi włosami, które na pewno wprawiłyby graną przez nią w „Euforii” Jules w dumę.

Kerry Washington

Fot. Getty Images

Postać: Olivia Pope ze „Skandalu

Styl: Idealnie skrojone garnitury, nieskazitelne krawiectwo i wyrafinowany minimalizm – to charakterystyczne cechy stylu Olivii Pope ze „Skandalu”, które odzwierciedlały jej pewność siebie. Na festiwalu Sundance w 2017 roku Washington zainspirowana Pope udowodniła, że dobra moda nie zawsze musi być krzykliwa.

Sarah Jessica Parker

Fot. Getty Images

Postać: Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście

Styl: Styl Carrie Bradshaw to uosobienie ekstrawagancji – żywe kolory, imponująca objętość i obowiązkowo szpilki. W 2019 roku Parker w różowej sukni od Zaca Posena, w której wybrała się na galę New York City Ballet, udowodniła, że w jej żyłach wciąż płynie krew Bradshaw. Kreację dopełniła pasującymi klapkami na obcasie, które bez wątpienia spodobałyby się jej serialowemu wcieleniu.

Jon Hamm

Fot. Getty Images

Postać: Don Draper z „Mad Men

Styl: Zawsze w nieskazitelnym garniturze skrojonym na miarę – styl Dona Drapera to synonim elegancji. Szary dwurzędowy garnitur i krawat, w którym Hamm pojawił się na premierze filmu „Lucy wśród gwiazd” w 2019 roku, od razu przywodzi na myśl doskonały biurowy styl pracującego w agencji reklamowej Dona.

Blake Lively

Fot. Getty Images

Postać: Serena van der Woodsen z „Plotkary”

Styl: Eklektyczny styl i modowe eksperymenty – Serena uwielbiała męskie krawaty, tenisowe spódniczki i cekinowe kamizelki. Podczas pokazu Michaela Korsa w lutym 2020 roku Lively, podobnie do Sereny, zaczerpnęła inspirację z męskiego stylu.

Vanessa Williams

Fot. Getty Images

Postać: Wilhelmina Slater z „Brzyduli Betty”

Styl: Bezkompromisowa redaktor mody z doskonałą garderobą. Wilhelmina zawsze prezentowała się olśniewająco w idealnie skrojonych, ponadczasowych sukienkach i płaszczach. Na pokazie Pamelli Roland w lutym 2019 roku Williams nawiązała swoją stylizacją do postaci Slater, prezentując się w klasycznej, kamelowej narzucie i czarnej sukience. Look godny okładki!

Jodie Comer

Fot. Getty Images

Postać: Villanelle z „Obsesji Eve”

Styl: Zabójczyni z zamiłowaniem do mody. Vilanelle zawsze wygląda olśniewająco w kreacjach od najbardziej luksusowych domów mody (nigdy nie zapomnimy jej różowej tiulowej sukni od Molly Goddard). Podczas wydarzenia promującego drugi sezon „Obsesji Eve” w 2019 roku Comer, podobnie jak grana przez nią bohaterka, pokazała, co oznacza prawdziwa moda.

Artykuł ukazał się na Vogue.com.

Christian Allaire
Proszę czekać..
Zamknij