Znaleziono 0 artykułów
24.09.2021

Love Stories: Kristen Stewart i Robert Pattinson

24.09.2021
Fot. Getty Images

Po premierze filmu „Zmierzch” jego okrzyknięto Jamesem Deanem nowego pokolenia. Ona była nadwrażliwą młodą gwiazdą. Uczucie, które ich połączyło, uznano za chwyt marketingowy i bacznie obserwowano. Kristen Stewart i Robert Pattinson przez pięć lat byli w czołówce najgorętszych par Hollywood.

Plotki na temat tego, że Kristen Stewart i Robert Pattinson są parą nie tylko na ekranie, zaczęły pojawiać się zaraz po premierze „Zmierzchu”. Producenci filmu starali się jednak jak najdłużej zachować to w tajemnicy ze względu na popularność Roberta. Fanki darzyły go uwielbieniem niemal religijnym i były obawy, że nie wybaczą mu zdrady. Dowiodły już, że stać je na wiele. Gdy na ekrany weszła druga część sagi – „Księżyc w nowiu” – trzeba było odwołać uroczyste pokazy filmu. Na pierwszym fanki zdemolowały wnętrze kina i próbowały rozszarpać ubranie Pattinsona.

Na premierze "Zmierzchu" / Fot. Getty Images

Wytwórnia mogła mieć obiekcje przed ujawnieniem romansu aktora z filmową partnerką. Okazało się jednak, że nie było się czego bać.

Kristen Stewart i Robert Pattinson: Zaiskrzyło na planie „Zmierzchu”

Dziś wiadomo już, że pomiędzy Kristen i Robertem zaiskrzyło na planie pierwszej części „Zmierzchu”. 18-letnia wówczas Stewart była związana z aktorem, Michaelem Angarano. Robert na pytania o życie miłosne zawsze odpowiadał, że jest szczęśliwym singlem i nie zamierza tego zmieniać. Przyznawali jedynie, że darzą się dużą sympatią. – Nikomu nie mówię o swoim życiu tyle co Robertowi – zwierzała się w jednym z wywiadów Stewart. Pattinson podkreślał, że w jej towarzystwie czuje się lepiej niż z którymkolwiek z kumpli. Wreszcie magazyn „OK” ustalił, że parę łączy więcej niż przyjaźń. Z artykułu w „OK” wynikało, że Robert i Kristen razem wracają do hotelu, gdzie śpią w jednym pokoju.

Wbrew obawom producentów informacja o romansie tylko podgrzała zainteresowanie kolejną częścią wampirzej sagi – „Księżycem w nowiu”. Paparazzi nie dawali odtąd spokoju filmowym Edwardowi i Belli. A oni grali w tę grę – sądzili być może, że uda im się wyznaczyć reguły. Gdy podczas gali TV Music Awards w 2009 roku odbierali nagrodę za najlepszy filmowy pocałunek, na scenie niemal się pocałowali. Powtarzali to, kiedy nagrodę w tej samej kategorii odbierali przez kolejne lata – w sumie za najlepszy pocałunek zostali nagrodzeni czterokrotnie.

Na premierze "Zaćmienia" / Fot. Getty Images

Kristen Stewart i Robert Pattinson: Producenci chcieli sprzedać miłość

Podczas promocji „Księżyca w nowiu” w Paryżu Robert przedstawił Kristen swoim rodzicom. Zorganizowano to w ostatniej chwili, żeby uniknąć przecieków do prasy. Mama aktora zdążyła jednak powiedzieć o spotkaniu z dziewczyną syna siostrze, która z kolei podzieliła się rewelacjami z jednym z brytyjskich tabloidów.

Z kolei osoby obecne podczas sesji zdjęciowej pary dla magazynu „Harper’s Bazaar”, przekazali tabloidom swoje wrażenia: „Gołym okiem widać, jak między nimi iskrzy. Oni w ogóle nie starają się ukrywać swoich uczuć! Przytulają się, całują i zachowują jak każda zakochana para”.

Wkrótce zaczęto spekulować, że Kristen i Robert szykują się do kupna luksusowej posiadłości w Beverly Hills, niegdyś należącej do Ryana Phillippe’a i Reese Witherspoon.

Kiedy producenci „Księżyca w nowiu” zrozumieli, że fanki filmu kibicują tej miłości, postanowili wykorzystać ją na potrzeby promocji. Zdjęcia Roberta i Kristen pojawiały się na okładkach kolorowych magazynów tak często, że wywołały podejrzenia, że nie chodzi tu o uczucie, a jedynie o pieniądze. Mówiono, że romans jest chwytem marketingowym wpisanym w kontrakt.

Nieustanne zainteresowanie nie przysłużyło się oczywiście zakochanym. Po latach Kristen Stewart mówiła w jednym z wywiadów: – Ludzie bardzo chcieli, byśmy ja i Robert Pattinson byli razem. Nasz związek stał się produktem. To nie było normalne życie. Dla mnie to było obrzydliwe.

Na premierze "Przed świtem" / Fot. Getty Images

Kristen Stewart i Robert Pattinson: Koniec romansu

Kristen Stewart i Robert Pattinson rozstali się w atmosferze skandalu. W 2012 roku aktorka zagrała główną rolę w filmie „Królewna Śnieżka i Łowca”. Na planie produkcji wdała się w romans z reżyserem Rupertem Sandersem. Robert dowiedział się o wszystkim od dziennikarzy „US Weekly”, którzy zadzwonili do niego z pytaniem o komentarz. Kristen Stewart publicznie przeprosiła Pattinsona za ból, jaki mu sprawiła. „Storpedowałam najważniejszą rzecz w moim życiu, osobę, którą kocham i szanuję najbardziej, Roba” – pisała w oświadczeniu. Ale związku nie dało się poskładać.

Kristen Stewart i Robert Pattinson: Jak potoczyły się ich losy

Po bolesnym rozstaniu Robert Pattinson szukał pocieszenia w ramionach piosenkarki FKA Twigs. Tymczasem Kristen Stewart spotykała się potem z kobietami. Była związana m.in. z producentką efektów wizualnych, Alicią Cargile, wokalistką Soko, modelką Stellą Maxwell oraz scenarzystką Dylan Meyer. Swoją orientację seksualną Stewart określa jako „wieloznaczną”. – Nigdy wcześniej nie rozmawiałam o moich związkach, ale kiedy zaczęłam się spotykać z dziewczynami, zobaczyłam w tym okazję, żeby reprezentować coś naprawdę pozytywnego. Nadal chcę chronić moje życie osobiste, ale nie chcę, żeby wyglądało, jakbym chroniła samą ideę. Mam poczucie, że jestem coś winna ludziom – powiedziała Kristen w wywiadzie dla „Elle”.

Choć związek Kristen Stewart i Roberta Pattinsona przeszedł do historii niemal dekadę temu, wciąż wzbudza zainteresowanie fanów. A każde, nawet przypadkowe spotkanie pary prowokuje plotki, że jednak się zejdą. Zdaniem wielu Kristen i Robert są dla siebie stworzeni.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij