Znaleziono 0 artykułów
26.05.2023

Margot Robbie o Barbie: Jest seksualizowana, ale nigdy nie powinna być uważana za seksowną

26.05.2023
Margot Robbie sprzeciwia się seksualizacji Barbie (Fot. Materiały prasowe/@warnerbrospl)

Jest seksualizowana, ale nigdy nie powinna być uważana za seksowną – mówi Margot Robbie o Barbie, tytułowej bohaterce, w którą się wciela w wyczekiwanym filmie Grety Gerwig. W najnowszym wywiadzie dla amerykańskiego „Vogue’a” aktorka opowiada o najnowszej roli i sprzeciwia się temu, jak postrzegana jest grana przez nią ikona popkultury.

Kultowa lalka Mattela od lat krytykowana jest za wyznaczanie i promowanie nierealistycznych standardów piękna. Barbie ma starannie wykonany makijaż, odpowiednio dopasowany strój, idealnie ułożoną fryzurę i budzącą największe kontrowersje sylwetkę – tak idealną, że aż nieprawdziwą. Margot Robbie, odtwórczyni głównej roli w filmie „Barbie”, udzieliła wywiadu amerykańskiemu magazynowi „Vogue”, w którym podkreśliła swój sprzeciw wobec seksualizacji lalki.

Margot Robbie, gwiazda „Barbie”, sprzeciwia się jej seksualizacji

Zdaniem Margot Robbie postać Barbie została kulturowo zseksualizowana, aktorka jednak opowiada, dlaczego się temu sprzeciwia. Barbie jest lalką. Plastikową lalką. Nie ma organów. Jeśli nie ma narządów, nie ma również narządów rozrodczych. Jeśli nie ma narządów rozrodczych, to czy w ogóle odczuwałaby pożądanie seksualne? Nie, nie sądzę, żeby mogła – mówi gwiazda „Barbie. – Jest seksualizowana, ale nigdy nie powinna być uważana za seksowną (…) Tak, może nosić krótką spódniczkę, ale dlatego, że jest zabawna i różowa. Nie dlatego, że chce, by ktoś zobaczył jej tyłek – dodaje Robbie.

Margot Robbie jako Barbie została twarzą letniego wydania amerykańskiej edycji „Vogue’a”. Sesja okładkowa, wykonana w pastelowej estetyce, w pełni oddaje cukierkowy klimat produkcji. Aktorka, sfotografowana przez Ethana Jamesa Greena, ma na sobie elegancką różową kreację od Versace, zdobioną delikatnymi kwiatami. Na kolejnych fotografiach możemy podziwiać Margot w sukience od Valentino, złotej kreacji od Proenzy Schouler czy zestawie Chanel.

Julia Goljan
Proszę czekać..
Zamknij