Znaleziono 0 artykułów
31.08.2022

Sharon Stone o samoakceptacji, #MeToo i prawie do aborcji

31.08.2022
Sharon Stone w Cannes w 2022 roku (Fot. Getty Images)

Sharon Stone w wywiadzie opublikowanym niedawno w „Vogue Arabia” wypowiedziała się na temat samoakceptacji, starzenia się i prawa do aborcji. – Mam wrażenie, że stajemy się niewidzialne po tym, jak zostaniemy matkami i skończymy 45 lat – stwierdziła.

Dla wszystkich, którzy myślą, że życie kobiet kończy się po czterdziestce, a głównym jego celem powinno być dążenie do nierealistycznych ideałów piękna, Sharon Stone ma złe wieści. Jej kariera to przede wszystkim historia wytrwałości i walki o prawo do decydowania o samej sobie. Aktorka zyskała status ikony nie tylko dzięki swoim fenomenalnym występom filmowym, ale także odważnym wypowiedziom i działaniom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vogue Arabia (@voguearabia)

Ostatnio aktorka została gwiazdą nowego wydania „Vogue Arabia”, w którym opowiedziała dziennikarce Hali Gorani o zagrożeniach związanych z ograniczaniem praw kobiet oraz o swoim podejściu do starzenia się.

Zapytana, dlaczego często opisuje się ją jako odważną i bezkompromisową, Stone odpowiedziała: – Bo czuję się dobrze sama ze sobą, nie czuję się ofiarą opresji. Myślę, że wypowiem się również w twoim imieniu i reszty kobiet na tej planecie, stwierdzając, iż wciąż panuje ogólnoświatowa tendencja, by promować działania, przez które jesteśmy poddawane opresji. I ja nie wyrażam na to zgody.

Wypowiedź aktorki odnosi się do łamania praw kobiet na całym świecie, w krajach takich jak Afganistan, Polska czy Ameryka. Ostatnie zmiany w amerykańskim prawie, ograniczające dostęp do aborcji, Stone określa jako „ostry sprzeciw przeciwko #MeToo”. – Jeśli każą ofiarom gwałtu rodzić dzieci, musimy jasno i wyraźnie stwierdzić, że w kwestii praw kobiet stąpamy po bardzo cienkim lodzie – skomentowała.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vogue Arabia (@voguearabia)

W związku ze zdjęciami w bikini, które ostatnio Stone opublikowała na Instagramie, wypowiedziała się także na temat samooceny. Zdradziła, że ona i jej przyjaciółki podjęły decyzję, że bedą się wspierać i podnosić na duchu, ponieważ, jak sama twierdzi, dojrzały wiek kobiet potrafi być trudny. – Opublikowałam te zdjęcia, ponieważ mam wrażenie, że stajemy się niewidzialne po tym, jak zostaniemy matkami i skończymy 45 lat – ludzie zachowują się, jakby nas nie było – twierdzi. Z pozytywnych reakcji, jakie wywołują posty gwiazdy, możemy wnioskować, że to przesłanie odwołuje się do odczuć wielu osób.

– Mam wrażenie, że to najbardziej ekscytujący i kreatywny czas w moim życiu – stwierdziła Stone na koniec rozmowy z „Vogue Arabia” i dodała: – Czuję się naprawdę bardzo, bardzo szczęśliwa. Nigdy nie byłam tak radosna.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij