Znaleziono 0 artykułów
26.02.2018

Infinity Award 2018 dla Juergena Tellera

26.02.2018
Juergen Teller (Fot. Dave M. Benett, Getty Images)

Juergen Teller, autor sesji okładkowej do pierwszego numeru „Vogue Polska”, został laureatem prestiżowej nagrody Infinity Awards, przyznawanej przez Międzynarodowy Instytut Fotografii (ICP). Nagroda ta ma na celu uhonorowanie wybitnych postaci branży fotograficznej.

Międzynarodowy Instytut Fotografii z siedzibą w Nowym Jorku to jedna z najważniejszych instytucji promujących fotografię i sztuki wizualne na świecie. W jego skład wchodzi nie tylko muzeum fotografii, ale również szkoła i ośrodek badawczy. Podczas 34. uroczystej gali, która odbędzie się 9 kwietnia w Nowym Jorku, Juergen Teller odbierze nagrodę w kategorii Special Presentation. Tym samym dołączy do zaszczytnego grona laureatów Infinity Awards, wśród których znajdują się m.in.: Richard Avedon, David Bailey, Henri Cartier-Bresson.

Juergen Teller (Fot. Dave M. Benett, Getty Images)

Juergen Teller, autor pierwszej sesji okładkowej „Vogue Polska”, w wieku 22 lat myślał, że porzuci fotografię na dobre. Dopiero co przeniósł się do Londynu, żeby uniknąć służby wojskowej, nie znał języka i nie miał pojęcia o modzie. Dziś współpracuje z największymi magazynami i markami mody, takimi jak: Marc Jacobs, Céline, Vivienne Westwood czy Yves Saint Laurent. Potrafił przekonać Victorię Beckham, żeby dała się sfotografować w torbie na zakupy. Z kolei Charlotte Rampling zgodziła się dla niego pozować do wspólnych portretów, prezentujących arogancję i rozpustne życie w stylu Ludwika XV. Zdjęcia Tellera odznaczają się wrodzoną surowością, a on sam twierdzi, że ma tysiąc pomysłów na minutę.
 
Więcej o Juergenie Tellerze przeczytacie w wywiadzie, którego udzielił specjalnie dla Vogue.pl: Juergen Teller: Lubię waszą melancholię

Katarzyna Pietrewicz
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. Infinity Award 2018 dla Juergena Tellera
Proszę czekać..
Zamknij