Znaleziono 0 artykułów
03.08.2022

Córka Björk w kampanii Miu Miu

03.08.2022
Fot. Julien Martinez Leclerc / Miu Miu

Isadora Bjarkardóttir Barney wystąpiła w kampanii nowej kolekcji biżuterii Miu Miu. Córka Björk to kolejne po Lily-Rose Depp, czy Kai Gerber gwiazdorskie dziecko próbujące sił w modelingu.

Coraz więcej dzieci gwiazd próbuje swoich sił w modelingu. Oprócz Kai Gerber czy Lily-Rose Depp, które pełnią funkcję ambasadorek marek od lat, kariery rozwijają także Lilii Moss, która niedawno wystąpiła na wybiegu Coperni czy Blumarine, oraz Leni Klum, która wzięła udział w pokazie Alta Moda Dolce&Gabbana na Sycylii. Teraz do tego grona dołącza Isadora Bjarkardóttir Barney, córka Björk i Matthew Barneya, która wystąpiła w kampanii kolekcji biżuterii Miu Miu na sezon jesień-zima 2022.


Biżuteria, którą Isadora nosi na zdjęciach, została zaprojektowana przez szwedzki duet artystów Nathalie Djurberg i Hansa Berga. Kolekcja „Remedy” została zainspirowana wystawą duetu, „A Thief Caught In The Act”. Większość przedmiotów przedstawia małe zwierzęta, rośliny czy obiekty. Składają się z elementów żywicy i galwanizowanego metalu, a wykończone zostały ręcznie.

To pierwsza kampania Isadory dla Miu Miu, ale marka Miucci Prady współpracowała już wcześniej z Djunberg i Bergiem. Projektantka poznała parę artystów w 2005. Od tego czasu pozostają w twórczym dialogu. Prada uważa, że dzięki temu Djenberg i Borgowi udało się w w kolekcji zachować ducha tradycyjnej artystycznej biżuterii w połączeniu z nowoczesnym sznytem. – Nasza sztuka zawsze była bardzo osobistym poszukiwaniem, próbą zrozumienia świata wokół nas – stwierdzili Djurberg i Berg.

Fot. Julien Martinez Leclerc / Miu Miu

Nieprzypadkowo muzą kampanii została córka Björk, artystki znanej z oryginalnej estetyki. Wcześniej Isadora Bjarkardóttir Barney wystąpiła w „Wikingu” Eggersa, filmie z pogranicza horroru i skandynawskiej sagi. Aspirująca aktorka i modelka nie podąża więc tradycyjną ścieżką – woli artystyczne wyzwania.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij