Znaleziono 0 artykułów
08.10.2022

Filmy dla tych, którym brakuje czasu

08.10.2022
"Legalna blondynka" (Fot. materiały prasowe)

Z roku na rok przeciętna długość najchętniej oglądanych filmów wydłuża się. Produkcje trwające dwie, a nawet trzy godziny nie są już rzadkością zarezerwowaną dla awangardy. Nie zawsze jednak łatwo znaleźć dodatkowy czas na seans. Dlatego wybieramy najlepsze filmy z platform streamingowych nie dłuższe niż dwugodzinne.

„Legalna blondynka” (HBO Max)

 

Kultowa komedia z Reese Witherspoon w roli głównej niedawno świętowała 20. urodziny. Mimo upływu czasu historia przebojowej Elle Woods wciąż bawi oraz inspiruje. Szczególnie stylizacjami, które bez wątpienia stanowiły prototyp dla dzisiejszego renesansu estetyki barbiecore.

„Ex Machina” (Netflix)

 

Caleb (Domhnall Gleeson), wschodzący talent w świecie nowych technologii, zostaje zaproszony przez swojego tajemniczego szefa (Oscar Isaac) do udziału w wyjątkowym eksperymencie. Jego zadaniem jest przetestowanie Avy (Alicia Vikander), nowego wynalazku Nathana. W dobie kolejnych prób opatentowania komercyjnych androidów film Alexa Garlanda wydaje się celnie diagnozować nasze marzenia i lęki związane z postępem.

„Nie w porządku” (Disney+)

 

Film Quinn Shephard szturmem podbił platformę streamingową i… TikToka. Danni (Zoey Deutch) marzy o karierze skinfluencerki. Gdy nie udaje jej się zdobyć tego tytułu uczciwą pracą, postanawia uciec się do podstępu. Dziewczyna fabrykuje wyjazd do Paryża. Gdy we francuskiej stolicy dochodzi do zamachu terrorystycznego, Danni dostrzega w nieswojej traumie okazję, by zaistnieć w mediach.

„Przed wschodem słońca” (HBO Max)

 

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć jednej z najpiękniejszych historii miłosnych. „Przed wschodem słońca” śledzi losy dwóch nieznajomych (Julie Delpy i Ethan Hawke), którzy poznają się w pociągu do Wiednia. Pochłonięci rozmową, nie zauważają upływu czasu. Reżyser Richard Linklater udowadnia, że piękno tkwi w prostocie.

„Zimna wojna” (Netflix)

 

Nagrodzony Złotą Palmą film Pawła Pawlikowskiego to kronika splecionych ze sobą losów dwojga nieszczęśliwych ludzi (Joanna Kulig i Tomasz Kot). Spragnieni bliskości, lgną do siebie mimo wszystko. Los nie będzie dla nich łaskawy. Ich historia zostaje jednak ubrana w piękne, wystudiowane kadry i fenomenalną ścieżkę dźwiękową.

„Hokus pokus” (Disney+)

 

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Nie ma lepszego sposobu, by wprowadzić się w jesienny nastrój niż seans „Hokus pokus”. Gdy siostry Sanders zostają skazane na śmierć za stosowanie czarnej magii, przysięgają zemstę na miasteczku Salem. Wieki później powracają do żywych, gotowe wcielić swój plan w życie. A gdy film dobiegnie końca, włączcie kontynuację ich historii, która właśnie trafiła na platformę.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij