Znaleziono 0 artykułów
01.04.2024

Numerologia: Jakie cechy ma numerologiczna 8?

01.04.2024
(Il. Igor Kubik)

Ósemki numerologiczne przyciągają pieniądze. Ale wibracja Ósemki może być trudna dla otoczenia. Rozsądek i ambicja, a także skupienie na finansach to jej cechy charakterystyczne. A jak radzi sobie numerologiczna Ósemka w miłości?

Kiedy myślę o Ósemkach, od razu pojawia mi się przed oczami charyzmatyczny przywódca serialowego gangu z Birmingham – Thomas Shelby z „Peaky Blinders”. Osoby urodzone z tą wibracją nie chodzą – one się wspinają, systematycznie i metodycznie, często na sam szczyt. Koleżanka kiedyś powiedziała o moim horoskopie urodzeniowym, że mam Księżyc w Koziorożcu. Nie wiedziałam, co to może znaczyć, i usłyszałam: – To tak, jakbyś miała serce w lodówce, w najbardziej niesprzyjającym dla tego organu miejscu. Opis ten dotyczy jednak tylko jednego z wielu mocnych aspektów mojej astrologicznej karty, tymczasem Ósemki muszą żyć z tym, że jest to pod wieloma względami opis całej ich osoby. Dlaczego?

Negatywne aspekty numerologicznej Ósemki

Ósemkom patronuje Saturn – planeta wysiłku, starań, dążeń i ambicji. Dominanta tej planety oznacza konieczność odkładania przyjemności na później, przedkładanie planowania nad sentymenty, gotowość do poświęceń. W kulturze popularnej Ósemki godnie reprezentuje konsekwentna w swoich dążeniach Sandra Bullock. Pewnym urokiem, ale też ogromną systematycznością charakteryzowała się miłość życia serialowego Shelby’ego – Grace, która wkroczyła w jego życie jako szpieg, by zająć miejsce partnerki na całe życie.

Sławne numerologiczne Ósemki

Słynnymi Ósemkami były dwie postaci kluczowe dla literatury i ruchu kobiecego – Mary Wollstonecraft, autorka „Wołania o prawa kobiety”, oraz jej córka, Mary Shelley, autorka „Frankensteina”. Te kobiety zrewolucjonizowały kulturę swoich czasów – Wollstonecraft była też jedną z pierwszych nowoczesnych zwolenniczek i praktyczek otwartych relacji intymnych, z kolei jej córka to matka założycielka współczesnej fantastyki. Obie przekazały potomności wiarę w możliwość postępu, wolności, równości i twórczości, co nawet dzisiaj, w dobie częściowego tylko – niestety – zwycięstwa feminizmu, stanowi wspaniałą inspirację. A jaki charakter numerologicznych 8 predestynuje je do sukcesu?

Sukces w numerologii Ósemki

Ósemki to osoby nie tylko gotowe do wielkich poświęceń, lecz także w jakiś sposób na nie skazane. Nie sukces, ale pokonywanie przeszkód stanowi o specyfice osób urodzonych z takim numerologicznym znakiem. Jest to dominanta ich charakteru, nie zawsze prowadząca do sukcesu, ale jeśli już do tego sukcesu doprowadzi, to będzie on spektakularny. Związana z tarotową kartą Arkan Wielkich, Gwiazdą, legenda o sumeryjskiej bogini Inannie (Isztar) świetnie streszcza taką biografię. Bogini ta miała wybrać się do piekieł po to, by sprowadzić stamtąd zagubionego kochanka. Gdy już wróciła z tych przeklętych czeluści, świeciła własnym, nie pożyczonym czy odbitym, blaskiem. Gwiazda jest, technicznie rzecz biorąc, Ósemką – to 17. karta Arkan Wielkich. Inanna była też postacią nietuzinkową – jednocześnie boginią miłości i wojny. W szóstym eposie o Gilgameszu znajdujemy bodaj pierwszą udokumentowaną informację o poliamorii – heros skarży się na to, że jest na ostatnim miejscu na liście kochanków bogini. Sprzeczności Ósemek są zawsze klarowne i jaskrawe, zaś zdolność do poświęceń nie wyklucza wcale poszukiwania przyjemności – zawsze jednak będzie to przyjemność spod znaku Saturna, kibicującego też melancholii.

(Il. Igor Kubik)

Ważne lekcje dla Ósemki

Tarotowe Ósemki to przede wszystkim Siła z Arkan Wielkich – kobieta łagodnie zachęcająca lwa do prezentowania kłów, często przedstawiana w towarzystwie symbolu nieskończoności – poziomo ułożonej ósemki. Tarot prezentuje nam siłę bez męskości jako kobietę, zwierzę i historię, co jest symptomatyczne również w naszych czasach przeważnie nieobecnych ojców i kryzysu męskości. Siła nie jest tu utożsamiana z przemocą, stanowi wręcz jej zaprzeczenie – jest harmonią rozumu, reprezentowanego przez kobietę, i instynktów, przedstawianych przez lwa. Symbol nieskończoności dodaje temu obrazowi dynamiki, uświadamiając, że wszystkie sprzeczności są procesem, przemianą podlegającą wielu interpretacjom. Na poziomie Małych Arkan ósemki symbolizują sprawność w przekształcaniu idei w czyn (8 Kijów), wykuwaniu własnego losu, pracy i denarów (8 Monet) oraz wychodzeniu poza projekcje własnego umysłu (8 Mieczy) i poza ograniczenia nieaktualnych już kontekstów emocjonalnych, w tym – strategii i relacji (8 Kielichów). Jest to zawsze praca – może nawet trudna, ale przynosząca poprawę sytuacji.

Do Ósemek należał także Pablo Picasso, uważany przez większość biografek i biografów za tytana pracy, ale też demona seksu. Ta postać, patronująca nie tylko artystycznemu eksperymentowi, lecz także skutecznemu wysiłkowi budowania kariery w niepewnym i zazwyczaj mało opłacalnym zawodzie, ma też swoje negatywne zasługi dla emancypacji kobiet. Jedna z jego licznych partnerek – Dora Maar – opisała go jako bezdusznego tyrana, budując mu reputację kobieciarza, ale też wspierając ruch kobiecy sprawną narracją o męskiej dominacji w polu sztuki.

Ósemki w pracy – urodzeni przywódcy

Amerykańska astrolożka Lisa Stardust pisze o Ósemce, że jest to numerologiczny Koziorożec, uparcie naprawiający świat marzycielski pozytywista. Stardust zachęca do wykorzystania roku 2024, któremu matronuje właśnie Ósemka, na uwolnienie własnego potencjału, na realizację ambitnych planów i szeroko zakrojonych przedsięwzięć. Oczywiście urodzeniowym Ósemkom może to przyjść łatwiej niż osobom urodzonym w innych wibracjach, ale jednak zakłada się, że wszystkie odczujemy przypływ ambicji i ciężar momentu dziejowego. O ile poprzedni, 2023 rok upływał pod znakiem introspekcji, teraz zachęcane jesteśmy do przedstawienia naszych planów i nas samych światu.

Przedstawiając światu nasze marzenia i przedsięwzięcia, pamiętajmy o tym, że bez względu na to, czy będą one duże, czy małe, ambitne czy przynajmniej pozornie łatwe, zawsze wprowadzą one zmianę, która może się spotkać z różnymi reakcjami otoczenia. Upór i determinacja, z jaką Ósemki i Koziorożce zmieniają świat, mogą być dla nas inspiracją, podobnie jak namysł nad nieskończonością, której symbolem jest odwrócona ósemka, ale którą powinnyśmy wyobrażać sobie zawsze w ruchu. Podobnie jak w tarotowej Sile, również w naszym własnym doświadczaniu dokonywania większych czy małych przemian musimy pamiętać o tym, żeby ich nie narzucać, tylko proponować, nie tylko innym, lecz także sobie. W szczególności zmiany dotyczące własnych umiejętności, pracy czy wyglądu nie mogą być narzucane, powinny być podejmowane z miłością i troską wobec nas samych.

Zdrowie numerologicznej Ósemki

Kiedyś jeden lekarz, mężczyzna, wyglądający umiarkowanie sympatycznie, w momencie gdy wyraziłam zainteresowanie przejściem na dietę, powiedział: – Oczywiście, życzę pani powodzenia, ale przede wszystkim musi pani siebie polubić. Taką, jaka pani jest. Dopiero wtedy może pani zaczynać jakiekolwiek ingerencje. Był to bardzo wzruszający komunikat. Nie lubiłam swojego wyglądu, siebie w takiej postaci. I gdyby nie ta wypowiedź, pewnie zaszkodziłabym sobie, a nie pomogła. Zaczęłam dietę z miłością do siebie. I pomogło, może nie schudłam za dużo, ale zadbałam o swoje zdrowie i samopoczucie. W dobie ciałopozytywności powinno to być nasze główne hasło. Praca – tak, poświęcenia też, ale z miłością, do siebie i świata. Inaczej nie dokonamy żadnej zmiany, a jeśli nawet, to najprawdopodobniej nie będzie to zmiana na lepsze.

Ewa Majewska
Proszę czekać..
Zamknij