Znaleziono 0 artykułów
16.08.2020

Śluby gwiazd, do których nie doszło

16.08.2020
Gwyneth Paltrow i Brad Pitt (Fot. Getty Images)

Ceremonie odwołane na kilka dni przed terminem, zerwane zaręczyny i presja mediów – tym sławnym parom nie dane było stanąć razem na ślubnym kobiercu.

Gwyneth Paltrow i Brad Pitt

Zanim Brad Pitt zaczął spotykać się z Jennifer Aniston, która ostatecznie została jego pierwszą żoną, aktor umawiał się z Gwyneth Paltrow. Zaledwie rok od pierwszej randki gwiazdor postanowił oświadczyć się ukochanej. Ponieważ ich związek był stałym obiektem zainteresowania paparazzich, para planowała pobrać się w tajemnicy. Ślub miał odbyć się w malowniczej posiadłości w Hamptons, a Paltrow spotkała się z Verą Wang, aby stworzyć wymarzoną suknię. Aktorka, która miała wtedy 24 lata, spanikowała i odwołała ślub i zerwała zaręczyny. Wiele lat później gwiazda przyznała, że nie była gotowa pobrać się w tak młodym wieku, ale i tak długo winiła się za rozpad związku z Pittem.

Julia Roberts i Kiefer Sutherland

Julia Roberts i Kiefer Sutherland (Fot. Getty Images)

Niedługo po premierze komedii „Uciekająca panna młoda” (inspirowanej częściowo doświadczeniami samej aktorki, która uciekła sprzed ołtarza podczas pierwszego ślubu) Julia Roberts miała stanąć na ślubnym kobiercu. Gwiazda była zaręczona z Kieferem Sutherlandem. Na trzy dni przed wydarzeniem Sutherland zerwał z Roberts. Jak tłumaczył po latach, uważał, że nie był wystarczająco dobrym kandydatem dla najsławniejszej kobiety na świecie. Roberts długo leczyła złamane serce, a pocieszenie znalazła u boku piosenkarza Lyle’a Lovetta.

Jennifer Lopez i Ben Affleck (Fot. Getty Images)

Jennifer Lopez i Ben Affleck

W połowie lat 2000. uchodzili za jedną z najgorętszych par w showbiznesie. Nazywano ich pieszczotliwie Bennifer (to od nich zaczął się zwyczaj tworzenia wspólnych pseudonimów znanych duetów). Nic więc dziwnego, że gdy Lopez i Affleck się zaręczyli, o ich ślubie mówili wszyscy. Niemal każdego dnia w mediach rozpisywano się o kolejnym detalu dotyczącym ich ceremonii i spekulowano, jak będzie wyglądała suknia aktorki, kto pojawi się na wydarzeniu, a nawet co bedą jedli goście. Całe to zamieszanie przerosło przyszłą młodą parę, która na cztery dni przed ślubem ogłosiła, że ceremonia zostaje odroczona w czasie. Do ślubu jednak nie doszło – Bennifer rozstali się kilka miesięcy później.

Johnny Depp i Winona Ryder

Johnny Depp i Winona Ryder (Fot. Getty Images)

To miała być miłość na zawsze. – Nigdy nie czułem do nikogo tego, co czułem do Winony – mówił Johnny Depp, który wytatuował sobie nawet „Winona Forever” na ramieniu. Ona nazywała go tym jedynym. Po pięciu miesiącach od pierwszego spotkania, podczas którego nie mogli oderwać od siebie wzroku, zaręczyli się. Jak przystało na parę buntowników, ich ceremonia miała być daleka od tradycji. Gwiazdorski duet marzył o punkowym ślubie, na którym on miał być w skórzanej marynarce, a ona w czarnej sukni i martensach. Choć Ryder i Depp rozstali się kilka lat później, to na zawsze pozostaną jedną z najbardziej ikonicznych par lat 90. 

Jennifer Aniston i Tate Donovan

Jennifer Aniston i Tate Donovan (Fot. Getty Images)

W jednym z sezonów „Przyjaciół” Rachel zakochuje się w przystojnym rozwodniku Joshua. Po wielu upokarzających próbach umówienia się z nim bohaterka wyznaje mu uczucia. Ich związek nie trwał jednak długo i zakończył się prawie równocześnie z tym w prawdziwym życiu. Jennifer Aniston i Tate Donovan byli parą trzy lata. On podobno długo zwlekał z oświadczynami. Kiedy w końcu zebrał się w sobie, zaczęli planować ślub, w który zaangażowała się prawie cała obsada kultowego serialu. Związek nie przetrwał próby czasu, a kolejne kłótnie sprawiły, że para odwołała ceremonię. Niestety dalej musieli widywać się na planie. Donovan zasugerował usunięcie swojego bohatera z serialu.

Drew Barrymore i Leland Hayward (Fot. Getty Images)

Drew Barrymore i Leland Hayward

Po sukcesie „E.T.” Drew Barrymore natychmiast została gwiazdą. W wieku 14 lat przejęła kontrolę nad swoim majątkiem i wyprowadziła się od rodziców. Rok później poznała 10 lat starszego Lelanda Haywarda, wnuka słynnego producenta filmowego i dziedzica jego fortuny. Ich związek wywołał gorącą dyskusję, a późniejsze zaręczyny – prawdziwy skandal. Para nawet nie przystąpiła do planowania ceremonii, bo zaledwie kilka miesięcy później zerwali zaręczyny i się rozstali.

Marilyn Manson i Rose McGowan

Marilyn Manson i Rose McGowan (Fot. Getty Images)

O tym duecie było głośno jeszcze długo po ich rozstaniu. Muzyk i aktorka uchodzili za najbardziej ekscentryczną parę w show-biznesie, nie tylko ze względu na stylizacje. Mimo pozornego niedopasowania, ten związek był dla obojga bardzo ważny. Po roku randek i wspólnych imprez zaręczyli się. Przez kolejne dwa lata pojawiły się setki spekulacji na temat tego, jak wyglądałaby ceremonia aktorki i rockmana – jedni mówili o psychodelicznej imprezie, inni wręcz przeciwnie – spodziewali się skromnej ceremonii. Ostatecznie jednak para rozstała się, nigdy nie ujawniając, jaka była ich wizja ślubu. – To była wielka miłość – powiedziała po latach McGowan. – Ale różnice między nami niestety jeszcze większe.

Sienna Miller i Jude Law (Fot. Getty Images)

Sienna Miller i Jude Law

W czasie związku aktorów, którzy poznali się na planie filmu „Alfie”, zaliczyli liczne wzloty i upadki. Najpierw zakochani w sobie bez pamięcim spędzali razem każdą wolną chwilę, rozgłaszając wszem i wobec, że znaleźli w sobie bratnie dusze. Niedługo później się rozstali, a Law wystosował oficjalne przeprosiny do Miller za romans z nianią swoich dzieci. Kilka miesięcy później znowu byli razem. Na przestrzeni trzech lat byli podobno zaręczeni pięć razy. Oboje marzyli o pełnej rozmachu ceremonii, nigdy jednak nie wyszli poza fazę planów.

Courteney Cox i Johnny McDaid

Courteney Cox i Johnny McDaid (Fot. Getty Images)

Niedługo po rozwodzie z aktorem Davidem Arquettem Courtney Cox zaczęła spotykać się z frontmanem zespołu Snow Patrol. Muzyk oświadczył się aktorce kilka miesięcy później. Cox była wniebowzięta. – To będzie mój wymarzony ślub. Moja córka Coco bardzo się zaangażowała i pomaga mi ze wszystkim – mówiła w wywiadach. Niedługo potem para odwołała swoje zaręczyny i się rozstała. Po kilku miesiącach Cox i McDaid wrócili do siebie, ale o ślubie na razie nie myślą.

Kyle MacLachlan i Linda Evangelista (Fot. Getty Images)

Kyle MacLachlan i Linda Evangelista

Jedna z zapomnianych par lat 90. poznała się na wspólnej sesji w Nowym Jorku. Aktor, oczarowany supermodelką, zdobył się na odwagę i zaprosił ją na kolację. Ona przyjęła zaproszenie i tak rozpoczął się ich związek, który trwał ponad sześć lat. W trzecią rocznicę pierwszego spotkania zaręczyli się, ale nie wyznaczali daty ślubu. Evangelista nosiła pierścionek dwa lata. W tym czasie razem z MacLachlanem odwiedzali salony ślubne i potencjalne miejsca na wesele. Żadne jednak nie chciało naciskać na drugie. Ostatecznie rozstali się w 1998 r., ale do dziś pozostają przyjaciółmi.

Lady Gaga i Taylor Kinney

Lady Gaga i Taylor Kinney (Fot. Getty Images)

To miał być ślub dekady. Od dnia zaręczyn piosenkarki i aktora rozpisywano się o szczegółach ceremonii – spodziewano się ekscentrycznego wydarzenia w stylu Gagi. Okazało się jednak, że parze marzył się kameralny ślub w gronie kilku najbliższych osób. Gaga i Kinney poznali się na planie jej teledysku do „You and I”. Przez kilka lat uchodzili za wzorową parę, ale jak ujawniła piosenkarka w dokumencie „Gaga: Five Foot Two”, bezustannie się kłócili, a aktor, podobnie jak jej poprzedni partnerzy, nie był w stanie znieść jej sukcesu. Gaga i Kinney zerwali zaręczyny, ale próbowali jeszcze pracować nad swoją relacją. Niedługo potem rozstali się jednak na dobre.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij