Znaleziono 0 artykułów
17.08.2022

Tom Holland o negatywnym wpływie mediów społecznościowych

17.08.2022
Fot. Getty Images

Aktor Tom Holland, znany z roli Spidermana, opublikował na swoim Instagramie wideo, w którym opowiedział o negatywnym wpływie mediów społecznościowych na jego zdrowie psychiczne. Ogłosił także, że zamierza zrobić sobie przerwę od tego typu platform, ponieważ uważa je za przytłaczające.

O negatywnym wpływie Internetu, FOMO czy anonimowym hejcie mówi się w show-biznesie coraz więcej. Zagadnienia, które były do tej pory głównie doświadczeniami pokolenia zoomersów, stają się problemem, który dotyczy dziś każdego. Jedną z ostatnich gwiazd, które publicznie wypowiadają się na temat wpływu social mediów na zdrowie psychiczne, jest Tom Holland.

Brytyjski aktor, znany głównie z roli Spidermana z najnowszych ekranizacji komiksu Marvela, powrócił na chwilę na Instagram, aby wytłumaczyć, dlaczego przez ostatnie tygodnie nie udzielał się na platformie. W trzyminutowym wideo Holland oświadczył, że usunął aplikacje społecznościowe, takie jak Instargram i Twitter, ze względu na swoje zdrowie psychiczne. – Zrobiłem sobie przerwę od mediów społecznościowych dla mojego zdrowia psychicznego, ponieważ Instagram i Twitter są dla mnie zbyt stymulujące i przytłaczające – wyjaśnił aktor. – Czuję potrzebę czytania wszystkiego i wpadam w ciąg czytania rzeczy, które ludzie piszą o mnie w sieci. W ostatecznym rozrachunku robi mi to krzywdę. Zdecydowałem się więc na chwilowe odsunięcie się i usunąłem aplikację – dodał.

Aktor z okazji krótkiego powrotu na Instagram, gdzie obserwuje go ponad 66 milionów osób, wspomniał także o swoim wsparciu dla fundacji Stem4. To organizacja charytatywna, która wspiera zdrowie psychiczne nastolatków. Holland zwrócił uwagę na tabu jakim jest okryte i dodał, że proszenie o pomoc nigdy nie jest powodem do wstydu.

Holland to nie jedyna gwiazda, która zwraca uwagę na problem wpływu mediów społecznościowych na zdrowie psychiczne. Głos w sprawie zabrała niedawno Selena Gomez, która opowiedziała, jak przerwa od Instagrama zmieniła jej życie. Warto jednak pamiętać, że o ile piosenkarka, której konto śledzi ponad 310 milionów osób, może pozwolić sobie na skompletowanie zespołu, który prowadzi jej profil, dla większości małych przedsiębiorców czy artystów, którzy utrzymują się ze zleceń na Instagramie, taka przerwa może być nieosiągalnym luksusem.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij