Znaleziono 0 artykułów
22.08.2022

Trzy sposoby na baśniowy makijaż oczu

22.08.2022
Fot. Getty Images

Siren eyes, doe eyes czy butterfly liner to trendy w makijażu oczu, które pokochały takie gwiazdy jak Bella Hadid, Alexa Demie czy Hailey Bieber. Zdradzamy jak je wykonać i włączyć do codziennych stylizacji.

TikTok i Instagram wprowadzają do mody i urody prawdziwy eklektyzm, niemal codziennie lansując nowe trendy. Tym razem, zabierają nas do świata baśni, podań i legend, których interpretacje znajdują odzwierciedlenie w makijażu oczu. Rządzą hipnotyczne siren eyes, niewienne doe eyes oraz popularny już w latach 2000., butterfly liner, dodający koloru szarej codzienności. Chociażby dla odskoczni warto je wypróbować.

Oczy jak u syreny: Siren eyes

Fot. Getty Images

Bella Hadid inspiruje od lat, natomiast o magnetyzmie Alexy Demie napisano już całe eseje. Co gwiazdy mają ze sobą wspólnego? Według Internetu, obie posiadają przyciągające spojrzenie, któremu trudno się oprzeć, dokładnie tak jak legendarnemu syreniemu śpiewowi. W związku z tym makijażyści proponują technikę, dzięki której każdy może osiągnąć podobny efekt. Tzw. siren eyes to kombinacja umiejętnie narysowanych linii i ciemnych cieni – bardziej awangardowa wersja klasycznego smokey, która ma nadać oczom kształt wyciągniętego migdała. Linia poprowadzona czarnym eyelinerem, która wyznacza kontur, biegnie od dolnej powieki i kończy się głęboko, poza wewnętrznym kącikiem oczu. Do tego mocno roztarte cienie poza zewnętrzną krawędź pozwolą optycznie wydłużyć kształt.

Sarnie spojrzenie: Doe eyes

Fot. Getty Images

Odpowiedzią na mroczną elegancję siren eyes jest trend znany jako doe eyes – oczy sarny, które kojarzą są z pełnym niewinności i łagodności spojrzeniem. Look inspirowany postacią jelonka Bambi opiera się na podkreślaniu krągłości oczu. Aby osiągnąć ten efekt, makijażystki radzą narysować grubą, uwypukloną kreskę na górnej powiece oraz użyć rozświetlacza lub białej kredki do zaznaczenia linii wodnej oraz wewnętrznego kącika oczu. Dzięki temu wydaje się ono większe i bardziej otwarte. Wielkimi fankami tego trendu są, m.in. Sydney Sweeney i Ariana Grande.

Efekt motyla: Butterfly liner

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Brokat w połączeniu z jaskrawymi kolorami i inspiracja skrzydłami motyla przeżywają renesans zarówno w modzie jak i w makijażu. W pierwszym przypadku wystarczy spojrzeć na top Blumarine z kolekcji marki na wiosnę 2022 czy podobną bluzkę od Arei. W drugim, na trend butterfly liner – mocną, kolorową kreskę na oku przypominającą skrzydła motyla, która jednocześnie podkreśla kształt oczu i ich kolor. W artystycznej wersji, motyle pojawiają się na twarzy namalowane w całości, natomiast w tej na co dzień, którą nosi Hailey Bieber czy Simone Ashley  ograniczają się do delikatnych akcentów kolorystycznych w wewnętrznym kąciku oka i czarnej obwódki przywodzącej na myśl wzór na skrzydłach pazia królowej.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij