Znaleziono 0 artykułów
31.08.2023

Jacob Elordi gwiazdą „Saltburn”, nowego filmu reżyserki „Obiecującej. Młodej. Kobiety”

31.08.2023
Wszystko, co wiemy o filmie „Saltburn” Emerald Fennell (Fot. Materiały prasowe MGM, Amazon Studios)

Po oscarowej „Obiecującej. Młodej. Kobiecie” reżyserka Emerald Fennell kazała czekać na siebie trzy lata. Ale jak pokazuje zwiastun jej nowego filmu – „Saltburn” z Barrym Keoghanem i Jacobem Elordim – warto było czekać. Oto wszystko, co o nim wiemy.

Emerald Fennell dała się poznać jako bezkompromisowa artystka. W 2020 roku zadebiutowała swoim pierwszym pełnometrażowym filmem „Obiecująca. Młoda. Kobieta”. Historia Cassandry, w którą wcieliła się nominowana za tę rolę do Oscara Carey Mulligan, okazała się gorzką mieszanką thrillera, czarnej komedii i kina zemsty. Teraz Fennell powraca nowym filmem „Saltburn”.

„Saltburn”: Wschodzące gwiazdy kina w rolach głównych

Nominowany do Oscara za rolę drugoplanową w „Duchach Inisherin” Barry Keoghan wcieli się w postać Olivera Quicka, studenta walczącego o swoje miejsce na Uniwersytecie Oksfordzkim, podczas Jacob Elordi (Nate Jacobs z „Euforii”) zagra czarującego arystokratę Felixa Cattona. Akcja dzieje się w połowie lat 2000. Felix postanawia wciągnąć Olivera w swój osobliwie egzotyczny świat. Opowieść nabiera rozpędu, gdy arystokrata zaprasza nowego przyjaciela na lato do Saltburn, rozległej posiadłości swojej ekscentrycznej rodziny.

Jacob Elordi w filmie „Saltburn” Emerald Fennell (Fot. Materiały prasowe MGM, Amazon Studios)

Czy Emerald Fennell znów namiesza?

Udostępniony właśnie pierwszy zwiastun „Saltburn” budzi wiele filmowych skojarzeń. Lato, idylliczna posiadłość Felixa i pełna erotycznego napięcia atmosfera zdają się nawiązywać do kultowych już „Tamtych dni, tamtych nocy” Luki Guadagnino z 2017 roku. Z kolei rozmach przedstawionych w zapowiedzi scen przypomina ten „Wielkiego Gatsby’ego” Baza Luhrmanna z 2013 roku. Internauci zauważyli też liczne podobieństwa do „Euforii”, określając „Saltburn” mianem jej brytyjskiego odpowiednika.

Ścieżka dźwiękowa obejmie popowe hity wczesnych lat 2000. Za film odpowiada studio MRC, a produkcją zajęła się firma LuckyChap Entertainment, którą Margot Robbie prowadzi wraz z mężem. W filmie pojawią się ponadto takie gwiazdy, jak Rosamund Pike i Carey Mulligan.


Film trafi na ekrany kin jesienią 2023 roku

Zdjęcia do filmu rozpoczęto w Wielkiej Brytanii latem 2022 roku, a na ekrany kin trafi on w listopadzie tego roku.

Zobacz także:

Maja Kierul
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Jacob Elordi gwiazdą „Saltburn”, nowego filmu reżyserki „Obiecującej. Młodej. Kobiety”
Proszę czekać..
Zamknij