Znaleziono 0 artykułów
12.11.2020

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja La Botanique marki Ilo Privé

Anna Konieczyńska

Marka Ilony Staniszewskiej wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju. By uniknąć nadprodukcji, Ilo Privé bazuje na systemie pre-order. Już teraz można zamawiać rzeczy z nowej kolekcji nawiązującej do stylu feministek z lat 60. i 70.

Gloria Steinem walcząc o równouprawnienie kobiet w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 60. i 70., nigdy nie rezygnowała z kobiecego stylu. Uważała, że feministki nie tyle mogą, co powinny czuć się dobrze w swojej skórze. A w budowaniu pewności siebie pomaga moda.

Pomogła też Ilonie Staniszewskiej, absolwentce stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim, która zawsze marzyła o tym, żeby wyrażać się za pomocą sztuki. „Dziewczyna z małego miasta, która goni za marzeniami”, jak sama się określa, zajmowała się kreowaniem wizerunku, wizażem, a w końcu modą. Po marce Moon założyła kolejną Ilo Privé, która działa zgodnie z zasadami zrównoważonej produkcji. Powstaje tyle sztuk, na ile jest zapotrzebowanie.

Najnowsza kolekcja La Botanique łączy tendencje – slow fashion i styl retro. Każda rzecz powstaje w małej pracowni krawieckiej, a wykańczana jest ręcznie. Marka szyje z tencelu, ramii, jedwabiu i bawełny. La Botanique nawiązuje do stylu lat 60. i 70. Znalazły się w niej sukienka w dużą kratę z przeskalowanym kołnierzykiem (najważniejszy detal sezonu!), koszulowa sukienka w głębokim odcieniu czekolady (kolor jesieni) czy też mała czerwona z drapowaniem w talii. Nie mogło zabraknąć najbardziej kobiecych detali – dekoltu na plecach, bufiastych rękawów i pasków podkreślających talię.

Fotografka Sylwia Kiertowicz uwieczniła modelkę Alicję Kmietczyk w idyllicznym domku pod miastem. Bohaterka kampanii podlewa kwiaty, dogląda roślin, otoczona jest przyrodą. To z jednej strony oddaje ducha czasów, w których zwróciliśmy się znów ku naturze, z drugiej, pokazuje odwieczną kobiecą naturę – empatycznej opiekunki, która pielęgnuje więzi z naturą, z innymi ludźmi, pięknymi przedmiotami i sobą samą.

Fotograf: Sylwia Kiertowicz

Modelka: Alicja Kmietczyk/ Selective Management

Makijaż: Kasia Olkowska

Stylizacja: Marlena Bortnowska

Scenografia: Kasia Polak & Adrianna Marczuk

1/9Tylko u nas: Retro od polskiej marki – kolekcja La Botanique Ilo Privé

Proszę czekać..
Zamknij