Znaleziono 0 artykułów
22.06.2021

Big Book Festival już w najbliższy weekend

22.06.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Na warszawskim Mokotowie i w internecie będzie można spotkać się z gwiazdami polskiej i światowej literatury, wsłuchać się w debatę czy zobaczyć spektakl.

– Literatura znów ma moc. Przychodzi nam z pomocą, przynosi nadzieję i radość, daje otuchę i chwilę wytchnienia. Chcemy, by tegoroczna edycja Big Book Festival była wyjątkowa. Bo wyjątkowo silnie potrzebujemy spojrzeć pogodnie w przyszłość i zobaczyć tam słońce – mówi Anna Król, dyrektorka 9. edycji Big Book Festival i Fundacji „Kultura nie boli” organizującej imprezę.

Miłośnicy książek mogą spodziewać się premier wydawniczych i dyskusji z udziałem wybitnych polskich pisarzy, m.in. Magdaleny Grzebałkowskiej, Zośki Papużanki, Grzegorza Piątka, Agaty Passent i Marcina Wichy.
Będą też zagraniczni goście i gościnie. Wśród nich autorka znakomitych „Przywiązań” Vivian Gornick, amerykańska pisarka i autorka wspomnień o Susan Sontag Sigrid Nunez czy laureat Nagrody Bookera Douglas Stuart.

Program urozmaicą słuchowiska, m.in. „Serotonina” Michela Houellebecqa w interpretacji Andrzeja Chyry, i spektakle, na przykład „Folwark ostateczny” w reżyserii Matyldy Damięckiej na podstawie powieści George’a Orwella.

Na festiwalu pojawi się też „Nadziejomat” – optymistyczna instalacja, która tworzy zaskakujące zdania zawierające słowo „nadzieja” oraz selfie.

Transmisje z festiwalu będzie można śledzić na stronie bigbookfestival.pl, a szczegółowy program sprawdzać pod adresem bigbookfestival.pl/program.

Redakcja Vogue.pl
  1. Kultura
  2. Książki
  3. Big Book Festival już w najbliższy weekend
Proszę czekać..
Zamknij