Znaleziono 0 artykułów
16.01.2024

Najważniejsze momenty 75. gali rozdania nagród Emmy

16.01.2024
Najważniejsze momenty Emmy 2024 / (Fot. Getty Images)

Za nami 75. ceremonia rozdania nagród Emmy. Choć na rozdaniu Oscarów telewizji obyło się bez zaskoczeń – triumfowały seriale „Sukcesja” i „The Bear”goście wydarzenia postarali się, by diamentowa gala zapisała się na kartach historii show-biznesu. Przedstawiamy najważniejsze momenty gali rozdania Emmy 2024.

Zwycięzców na gali Emmy 2024 poproszono o krótkie podziękowania

W tym roku na ceremonii rozdania nagród Emmy przyznawano wyróżnienia w 27 kategoriach, co oznaczało 27 gwiazdorskich wystąpień i podziękowań. By skrócić czas odbierania statuetki do minimum, prowadzący Anthony Anderson żartobliwie zasugerował, by po prostu podziękować „Jezusowi i swojej mamie”, jak zresztą czyni to wielu nagrodzonych. Dla wzmocnienia przekazu w trakcie rozpoczynającego monologu dyskutowali razem, co powtórzyło się kilkukrotnie podczas całej gali. Pani Doris Bowmancw trakcie gali nie omieszkała komentować zachowania tych, którzy zabierali zbyt dużo czasu antenowego.

Christina Applegate dostała owację na stojąco

Christina Applegate, gwiazda kultowych seriali komediowych z lat 90., w 2021 roku podzieliła się z fanami swoją diagnozą. Aktorka choruje na stwardnienie rozsiane, które powoli odbiera jej sprawność. Gdy pojawiła się na scenie podczas rozdania nagród Emmy, aby ogłosić, kto zwyciężył w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa, widownia przywitała ją owacją na stojąco. Christina Applegate zażartowała, że nie trzeba jej bić brawa za każdym razem, gdy wyjdzie z domu. Poczucie humoru i dystans do siebie to wciąż mocne strony aktorki.

Pedro Pascal odpowiada Kieranowi Culkinowi

Pedro Pascal na ceremonii rozdania Emmy 2024 (Fot. Getty Images)

Pedro Pascal miał doskonałą okazję, by odpowiedzieć na żart Kierana Culkina ze Złotych Globów, kiedy pojawił się na scenie. W telewizji jego wypowiedź została ocenzurowana, ale wiemy, że powiedział: – Temblak na moim ramieniu był sprawką Kierana. Pedro Pascal użył dość dosadnych słów, co rozbawiło widownię. Z kolei po reakcji Kierana Culkina możemy sądzić, że to jeszcze nie koniec tej wojny.

Niecy Nash oddaje hołd wszystkim niebiałym kobietom

Nancy Nash na 75. ceremonii rozdania nagród Emmy (Fot. Getty Images)

Nagroda za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową w serialu limitowanym powędrowała do Niecy Nash za jej występ w „Dahmer – Potwór. Historia Jeffreya Dahmera”. Aktorka wygłosiła poruszającą przemowę. W pierwszej kolejności podziękowała twórcom serialu oraz swojej żonie. Następnie podziękowała sobie, za to, jak daleko zaszła, mimo że wszyscy mówili jej, że nigdy jej się to nie uda. Następnie oddała hołd wszystkim niebiałym kobietom w branży, dodając, że zawsze będzie wykorzystywała swoją pozycję jako artystki, by mówić prawdę.

Jennifer Coolidge podziękowała za statuetkę w niepowtarzalnym stylu

Gdy Jennifer Coolidge odbiera statuetkę dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu dramatycznym, wszyscy czekają na jej jedyne w swoim rodzaju podziękowania. Najpierw powiedziała fanom, że reżyser „Białego Lotosu” Mike White definitywnie potwierdza, że jej bohaterka, Tanya McQuoid, nie żyje i nie powróci w trzecim sezonie. Następnie podziękowała „wszystkim złym gejom”, dzięki którym stała się ikoną.

Gorący pocałunek na scenie

Mimo że na czerwonym dywanie Kourtney Kardashian Barker i Travis Barker nie szczędzili sobie czułości, tego wieczoru mówi się tylko o jednym pocałunku. Kiedy na scenie pojawili się członkowie obsady „The Bear”, by odebrać statuetkę dla najlepszego serialu komediowego, głos zabrał szef kuchni Matty Matheson. Nie zdążył dokończyć myśli, bo namiętnym pocałunkiem przerwał mu kolega z planu, Ebon Moss-Bachrach, czyli serialowy Richie.

Suki Waterhouse w ciążowej kreacji Valentino na czerwonym dywanie

Suki Waterhouse na 75. ceremonii rozdania nagród Emmy (Fot. Materiały prasowe)

Jedną z gwiazd, która wywołała największe zainteresowanie podczas poniedziałkowej gali rozdania nagród Emmy, była Suki Waterhouse. Tym razem gwiazda pojawiła się bez narzeczonego, Roberta Pattinsona. Aktorka w zaawansowanej ciąży szczególnie upodobała sobie czerwone suknie na wielkie wyjścia. Widzieliśmy ją już w wieczorowej stylizacji z H&M, a tym razem zaprezentowała się w zachwycającej kreacji projektu Pierpaola Picciolego dla Valentino.

Zwrot akcji jak z „Sukcesji”

Kieran Culkin z nagrodą Emmy dla najlepszego aktora w serailu dramatycznym (Fot. Getty Images)

Kieran Culkin został laureatem nagrody Emmy za najlepszą męską rolę w serialu dramatycznym za swój występ w „Sukcesji”. Tym samym pobił serialowego ojca, Briana Coxa oraz brata, Jeremy’ego Stronga, którzy byli nominowani w tej samej kategorii. Zakończenie godne „Sukcesji”.

Spotkanie po latach obsady „Chirurgów”

Spotkanie po latach obsady Chirurgów na 75. ceremonii rozdania nagród Emmy (Fot. Getty Images)

Z okazji diamentowej rocznicy rozdania nagród Emmy na scenie pojawiły się gwiazdy „Chirurgów”, najdłużej emitowanego serialu medycznego w historii telewizji. Byli i obecni członkowie obsady – Chandra Wilson, Justin Chambers, Ellen Pompeo, Katherine Heigl i James Pickens – w krótkim, ale wzruszającym wystąpieniu podziękowali widzom za ich wsparcie i zaufanie.

Zobacz również:

Ewelina Kołodziej
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Najważniejsze momenty 75. gali rozdania nagród Emmy
Proszę czekać..
Zamknij