Znaleziono 0 artykułów

Ludzie

Proszę czekać..
Le Corbusier: Papież architektury Le Corbusier: Papież architektury Mówi się o nim, że zaprojektował nowoczesność. Jedni nazywają go geniuszem, inni narcystycznym despotą. Jego projekty znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, do dziś inspirują kolejne pokolenia architektów. 133 lata temu na świat przyszedł Le Corbusier.
Łączy nas empatia Łączy nas empatia – Tym więcej możemy dać innym, im bardziej o siebie zadbamy. Zaniedbanie siebie to krótka droga do wypalenia – mówi Draginja Nadażdin. Z pochodzącą z byłej Jugosławii szefową polskiego Amnesty International rozmawiamy w ramach współpracy z akcją „Organizacje społeczne. To działa”.
Kasia Ptak: O niezależność musiałam zawalczyć Kasia Ptak: O niezależność musiałam zawalczyć Najpierw obserwowała, jak działa rodzinny biznes. Potem postanowiła pracować na własny rachunek. Pierwsze porażki nauczyły ją więcej niż studia. Dziś prowadzi Warsaw Home, czwarte pod wzdględem wielkości targi wystroju wnętrz w Europie.
Twarze Marszu Klimatycznego Twarze Marszu Klimatycznego Podczas Wielkiego Marszu Klimatycznego rozmawialiśmy z uczestnikami i uczestniczkami protestu o tym, dlaczego warto wyjść na ulice i głośno domagać się zmiany.
Nie żyje Jacques Chirac Nie żyje Jacques Chirac Dwukrotny premier i prezydent Francji zmarł w wieku 86 lat. W ciągu 45 lat na scenie politycznej Chirac znacząco przyczynił się do umocnienia pozycji kraju, wzbudzając jednak liczne kontrowersje.
Maciej Majewski: Pokora i precyzja Maciej Majewski: Pokora i precyzja Szefuje warszawskiej restauracji La Brasserie Moderne w hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Pomimo wieloletniego doświadczenia wciąż szuka tego, czego jeszcze nie wie. – Zadaniem kucharza jest pilnować, by własne ambicje nie przysłaniały tego, co w jedzeniu najważniejsze – mówi Maciej Majewski.
Justyna Kopińska: Gdy ufa się kobiecie Justyna Kopińska: Gdy ufa się kobiecie Dla wielu osób w Polsce, zwłaszcza w mniejszych miastach, nadal jest oczywiste, że władzę ma sprawować mężczyzna. To on ma zarabiać, a kobiety stworzone są do posłuszeństwa. Walka o poczucie bezpieczeństwa, równość płac i szacunek dla kobiet trwa.
Diana Vreeland: Wyobraźnia uwolniona Diana Vreeland: Wyobraźnia uwolniona – Nie sądzę, by ktokolwiek był w lepszym miejscu i czasie niż ja, będąc redaktorką w „Vogue’u” – mówiła o sobie jedna z najsłynniejszych redaktorek w historii. Vreeland przyszła na świat 116 lat temu w Paryżu.
Pat Bogusławski: Reżyser mowy ciała Pat Bogusławski: Reżyser mowy ciała Reżyser ruchu polskiego pochodzenia pracuje przy pokazach Johna Galliano dla Maison Margiela. To on odpowiedzialny jest za choreografię objawienia tygodni mody, modela Leona Dame'a.
Haider Ackermann: Pan swojego losu Haider Ackermann: Pan swojego losu W przededniu jego paryskiego pokazu publikujemy fragment rozmowy z projektantem z październikowego wydania „Vogue Polska”. – W recenzjach moich kolekcji często pojawia się określenie „wojowniczka”. Ale kobieta, o której myślę, nie atakuje, ona chroni, siebie i swoje otoczenie – mówi Ackermann redaktorowi naczelnemu magazynu, Filipowi Niedenthalowi.
  1. Ludzie
Proszę czekać..